EBEL je nejofenzivnější elitní ligou v Evropě

Statistická smršť
NE 10. 2. 2013
<em>Znojmo</em> - Pár kol před koncem nadstavbové části je téměř jisté, že Erste Bank Eishockey Liga obhájí titul nejofenzivnější elitní hokejové soutěže v Evropě. V dosavadních 294 utkáních týmů z Rakouska, Slovinska, Maďarska, Chorvatska a Česka padlo 1839 branek, což činí průměr 6,26 gólů na zápas. Naopak švédská Elitserien vychází z porovnání osmi nejkvalitnějších evropských lig jako nejdefenzivnější.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

EBEL se v posledních letech na přední příčky, co se počtu vstřelených branek týká, řadí pravidelně. V letošním ročníku svůj náskok na první příčce ještě zvýraznila. Zatímco loni se průměr branek na zápas těsně přehoupl přes šest, v aktuální sezóně vystoupal o další více jak dvě desetiny.

Nejofenzivnějším celkem je Villach, v jehož zápasech padlo více jak 7 branek na utkání. Naopak nejméně gólů viděli diváci v duelech Vídně, zejména díky propracované defenzivě Capitals. Znojmo se s průměrem 6,48 gólů na zápas řadí do horní poloviny ligy.

Za nejdefenzivnější evropskou soutěž lze označit s necelými pěti brankami na utkání švédskou Elitserien, následují finská SM-liiga a ruská KHL. Diváci české extraligy se prozatím v letošní sezóně mohli těšit z necelých šesti gólů na utkání, a tuzemská nejvyšší soutěž tak v žebříčku obsadila čtvrté místo.

Počet gólů na zápas v elitních evropských ligách

1.EBEL6,26
2.NLA (Švýcarsko)6,06