EBEL s jedenácti týmy a upraveným systémem

ICE Hockey League
SO 1. 6. 2013
<em>Vídeň, Znojmo</em> - Nová sezóna Erste Bank Eishockey Ligy proběhne s jedenácti účastníky. Po odchodu Medveščaku Záhřeb do KHL se o návrat do ligy snažila slovinská Jesenice, nedokázala ale splnit požadavky pro přijetí. Herní systém dozná drobných změn. Po základní části se liga nově rozdělí na prvních pět a spodních šest týmů.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

„Po setkání prezidentů klubů minulý týden jsme věřili, že se Jesenici ve spolupráci se slovinským ministerstvem sportu podaří zajistit projekt účasti v EBEL. Bohužel ale nedošlo k dohodě a Jesenice v příští sezóně v lize hrát nebude," uvedl manažer ligy Christian Feichtinger.

První kolo nové sezóny je na programu v neděli 8. září 2013. Konkrétní rozpis zápasů dosud nebyl určen, podle tradice v prvním kole znovu změří síly poslední finalisté - Klagenfurt a Vídeň. Základní část obsahuje 44 kol, jeden tým v každém kole bude mít volno. Poslední hrací den je na programu v neděli 12. ledna.

V pátek 17. ledna poté začíná druhá fáze soutěže. Prvních pět celků tabulky má zajištěno play-off a bude bojovat o co nejlepší umístění, zbylých šest klubů si to spolu rozdá o zbývající tři postupová místa do vyřazovacích bojů.

Podobně jako loni proběhne před čtvrtfinále tzv. Live-Pick, tedy výběr soupeřů pro čtvrtfinále v přímém televizním přenosu. Vítěz nadstavbové části bude volit mezi celky na 5. - 8. místě, po něm vybírají další týmy dle postavení v tabulce.

V únoru 2014 přeruší probíhající sezónu na tři týdny olympijská přestávka během her v Soči, kterých se kromě Česka účastní také Rakousko a Slovinsko. Kvůli ní a brzkému začátku MS divize I v Jižní Koreji, kde budou Rakušané a Slovinci bojovat o návrat mezi elitu, bude semifinále a finále play-off sehráno jen na tři vítězné zápasy.

Začátek čtvrtfinále play-off je naplánován na 7. března, nový mistr EBEL bude znám nejpozději 13. dubna.

Účastníci Erste Bank Eishockey Ligy 2013/14

Dornbirner EC (AUT)
EC Klagenfurter AC (AUT)
EC Red Bull Salzburg (AUT)