Elitní střelec v orlím hnízdě! Do Znojma míří David Hruška

Aktuální zprávy
ST 14. 5. 2014
Znojmo hlásí v letním přestupovém období velkou posilu do útoku! Dres Orlů v příští sezóně oblékne sedmatřicetiletý útočník David Hruška, který na jih Moravy přichází z Chomutova, v jehož dresu odehrál s malou přestávkou posledních pět sezón, a vždy patřil k velkým tahounům svého celku. Nyní před ním stojí nová výzva – mezinárodní EBEL. S klubem podepsal smlouvu na jeden rok.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

David Hruška se narodil v západočeském Sokolově, v němž také zahájil svoji hokejovou kariéru. V sedmnácti letech se vypravil do zámoří, kde oblékal dres klubu Red Deer Rebels hrajícího WHL a v 28 zápasech si připsal 28 bodů. Na konci sezóny ale přesídlil zpátky do Čech, přesněji do Vsetína, se kterým vybojoval extraligový titul a jehož barvy oblékal i v následujících dvou sezónách.

David Hruška byl v loňské sezóně nejproduktivnějším hráčem Chomutova

Jeho další kroky směřovaly přes Opavu, Karlovy Vary, Litvínov a Havířov až do Slavie, ve které prožil zatím největší část své hokejové kariéry, téměř osm sezón. Na konci té osmé přestoupil do Chomutova, kterému pomohl do baráže o extraligu (ve čtvrtfinále 1. ligy tehdy Chomutov vyřadil Znojmo 4:0 na zápasy) a v tamním mužstvu zůstal v podstatě až do minulé sezóny. Výjimku tvořil ročník 2010/2011, jenž začal v Karlových Varech a zakončil znovu v týmu Pirátů.

181 centimetrů vysoký hráč se může pyšnit titulem nejlepší střelec extraligy, a to hned dvakrát. V sešívaném dresu navíc nakoukl i do hokejové Ligy mistrů. Na kontě má také pět titulů mistra české extraligy (tři se Vsetínem, dva se Slavií). V roce 1995 byl draftován Ottawou Senators, ale do NHL se neprobojoval. Naskočil i do několika utkání reprezentace do 18 a 20 let a také seniorů.

"Chtěli jsme tým rozšířit o praváka, což se nám s Davidem Hruškou povedlo. Je to střelecky disponovaný hráč, kterých je v české extralize opravdu málo. Neznám moc hokejistů, kteří by dávali v průměru tolik branek," pochvaluje si příchod Hrušky Rostislav Dočekal. "Měl nabídku z několika klubů, ale my jsme byli nejrychlejší. Jsme moc rádi, že jsme se dohodli na smlouvě," dodal sportovní manažer Orlů.

» Hráčská karta Davida Hrušky

Foto: piratichomutov.cz