Graz bude chtít jako první ukrást body ze Znojma

ČT 24. 9. 2015
Doposud se nepovedlo žádnému týmu odvézt si body ze znojemského ledu. V pátečním utkání se o to pokusí nevyzpytatelný Graz, který lační po výhře. Orlům se ale jejich současná pozice v tabulce líbí a nebudou se jí chtít vzdát! Utkání začíná v 18:30.
» Hvězda soupeře
Největší letní posilou Grazu je dánský reprezentant Morten Poulsen.

Grazu v loňské sezóně uteklo play-off o jednu příčku. Není proto divu, že se v ambiciózním klubu rozhodli překopat téměř celý kádr. Graz opustilo hned 16 hráčů! Mezi nimi nechyběl ani asistent kapitána Olivier Latendresse, norský reprezentant Anders Bastiansen, slovenský centr Marek Zagrapan, ale i jednička týmu Dany Sabourin. Toho by měla v bráně nahradit dvojice Thomas Höneckl a Sebastian Dahm, který odchytal pět zápasů dánské reprezentace na uplynulém mistrovství světa.

Dánské řady v Grazu rozšířil také reprezentační útočník Morten Poulsen, jenž je nejlepším střelcem klubu v dosavadní sezóně. Výraznou posilu představuje také Kevin Mitchell, bývalý kapitán švédského týmu Mora IK, Peter MacArthur, který přišel z Vídně, nebo Philip Desimone z Bolzana. Dres oranžovo-černých obléká i český útočník Štěpán Novotný.

Tým z hlavního města Štýrska rozhodně nevstoupil do sezóny tak, jak by si představoval. Po čtyřech odehraných zápasech má na svém kontě pouze 4 body, a to díky prohře v prodloužení s Klagenfurtem a těsnému vítězství na ledě Linze.

Za to domácí Znojmo může být spokojenější. Úspěšně se oklepalo z porážky ve Vídni a v neděli předvedlo bojovný výkon proti urputnému Fehérváru. Boj až do závěrečného hvizdu rozhodčího přinesl zasloužené tři body.

"Jsme rádi, že se nám povedl vstup do sezóny, kromě kolapsu ve Vídni můžeme být spokojeni. Utkání s Fehérvárem bylo hodně těžké a jsme rádi, že jsme to zvládli," hodnotí odehrané zápasy obránce Lubomír Štach.

Orli se díky páteční výhře posunuli opět do čela EBEL, avšak vévodí i méně příjemné tabulce. Svěřenci trenéra Režnara se potýkají s častým vylučováním, po čtyřech odehraných kolech jim tak patří nálepka nejtrestanějšího týmu. I přes to, že opanují úspěšností oslabení 92%, nebudou tuto skutečnost chtít podcenit a zaměří se na její zlepšení.

Páteční utkání bude také speciální pro Petera Puchera, který odehraje své 1000. utkání v základní části nejvyšších hokejových soutěžích!

Naopak dres Grazu v pátek již neoblékne Daniel New. Americký obránce, který přišel do klubu teprve v letní přestávce, projevil touhu vrátit se k rodině do USA a vedení mu následně jeho žádost povolilo.

Zápas před televizními kamerami

Zápas Znojma s Grazem odvysílá volně dostupná televizní stanice SPORT 5 (více zde). Utkání můžete také sledovat i prostřednictvím streamu Playo.tv, oficiálního mediálního partnera klubu.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
18 5 9 1 3 40:52

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo Moser Medical Graz99ers
pozice v tabulce 1. 10.
body 9 4
aktuální forma Znojmo – Fehérvár 2:1
Vídeň – Znojmo 7:1
Znojmo – Salzburg 7:1
Graz – Bolzano 0:1
Linz – Graz 0:1
Graz – Klagenfurt 4:5p
nejproduktivnější hráč Colton Yellow Horn, 9 bodů (5 + 4) Mike Little, 4 body (1 + 3)
nejproduktivnější obránce Jakub Stehlík, 3 body (2 + 1)
Marek Biro, 3 body (1 + 2)
Mike Little, 4 body (1 + 3)
brankář Patrik Nechvátal (95,20 %) Sebastian Dahm (94,80 %)
využití přesilovek 15,00 % 14,30 %
úspěšnost oslabení 92,00 % 78,60 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#33 Gergely Kincses, #4 Viktor Trilar
Čároví rozhodčí:#94 Christian Kaspar, #72 Damir Rakovic

Sestavy z posledních zápasů

Nechvátal – Stehlík, Šulák, Štach, Biro, Bořuta, Bača, Nemčík – Šedivý, Bartoš, Yellow Horn – Tomas, Pucher, Fiala – Lattner, Podešva, Novák – Špaček, Šeda, Beroun – Csamango.
Dahm – Little, Mitchell, Konradsheim, Panelin, Marcou, Unterweger, New – White, Zusevics, Poulsen – Woger, Almtorp, MacArthur – De Simone, Fornataro, Natter – Pirmann, Pinter, Strohmeier.