Hořava byl s utkáním spokojen, tým se zúžil o dva obránce

Aktuální zprávy
PÁ 14. 12. 2007
<em>Znojmo</em> - Novou roli, zcela odlišnou, než na co byl doposud zvyklý, zažívá trenér juniorské reprezentace <b>Miloslav Hořava</b>. Po několika jednorázových akcích, kdy viděl své svěřence pohromadě jen na pár zápasů, začala ostrá příprava na světový šampionát, který se letos na přelomu roku koná v Česku. Po týdenním soustředění přijeli mladí reprezentanti odehrát přípravný zápas do Znojma. Hořava byl spokojen s průběhem i předvedeným výkonem svého týmu.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Splnilo utkání váš cíl?
Jsme hrozně rádi, že nám Znojmo umožnilo sehrát tenhle zápas. Něco jsme potrénovali a chtěli jsme si to vyzkoušet v zápase. Moc se to ještě neprojevilo. Znojmo mělo daleko víc vyložených šancí, ale nám výborně zachytali gólmani. Utkání stoprocentně splnilo svůj účel, hrálo se naplno, nikdo to nevypustil.

V jaké fázi přípravy teď jste?
Jsme po prvním soustředění, jakoby po první fázi. V neděli se scházíme znovu v Pardubicích, kde budeme mít druhou, závěrečnou část přípravy před mistrovstvím. Mezitím budeme mít už jen asi jeden a půl dne volno.

⇒ Spokojenost trenérů Hořavy a Rulíka

S kým ještě odehrajete přípravné zápasy?
Dvacátého hrajeme přípravu se Švýcarskem a dvaadvacátého s Amerikou. Pak určíme nominaci a dvacátého šestého prosince máme první zápas mistrovství proti Kanadě.

Jak jste spokojen s týmem?
To se ještě nedá říct. Kluci pracují, šlapou, je vidět disciplína. Všechno prověří až zápasy, až tam bude ta správná nervozita.

Takže dosavadním výsledkům nepřikládáte nějak velkou váhu?
Ne, zatím ne.

I třeba to, že jste nedopadli dobře na dvou turnajích, kde jste se setkali s evropskou špičkou?
Ano, tam jsme všecko prohráli. Ale řekli jsme si, že se můžeme zlepšit a že se budeme zlepšovat. To se ale ukáže opravdu až na mistrovství světa, jestli se nám to povedlo.

Jaký je to rozdíl trénovat extraligový mančaft a reprezentaci?
Je to obrovský rozdíl. Už jsem to někde říkal, že já mám radši tu každodenní práci. Tohle je takové nárazové, jednou za měsíc. To není nic pro mě, asi jsem na to ještě moc mladý. Já bych radši pracoval každý den.

Takže byste radši bral angažmá někde v extralize?
Určitě. Až skončí mistrovství, tak se budu snažit, abych si někde sehnal angažmá.

Došlo po dnešním zápase k avizovanému zeštíhlení kádru?
Byli vyřazeni dva obránci, Lukáš Martinec a Jirka Jebavý.