Hořava ve Znojmě končí

Aktuální zprávy
SO 17. 3. 2007
Z n o j m o - Zápas v Pardubicích byl pro trenéra Miloslava Hořavu poslední na trenérské lavičce Orlů. "Trenér Hořava odchází po vzájemné dohodě," potvrdil šéf klubu Jaroslav Vlasák. "O jeho nástupci by mělo být jasno do čtrnácti dnů," dodal. Miloslav Hořava se v následující sezóně bude plně věnovat trénování reprezentace do 20 let. O budoucnosti asistena Jana Votruby rozhodne až nový kouč, volba asistentů spadá do jeho kompetence.

Ve Znojmě působil Hořava ve své kariéře dvakrát. Poprvé dovedl Orly v ročníku 2002/03 do čtvrtfinále, v němž Znojmo vypadlo stejně jako letos s Pardubicemi. Po sezoně s ním tehdy vedení klubu neobnovilo smlouvu; nahradil jej Pavel Pazourek a Hořava zamířil do Karlových Varů.

Podruhé se vrátil do Znojma v listopadu 2004, kdy na trenérské lavičce vystřídal Milana Kastnera, který tým vedl dočasně po odvolaném Leoši Zajícovi. Pod Hořavovým vedením skončilo mužstvo v roce 2005 na 11. pozici, loni se Orli dostali až do semifinále a obsadili třetí místo. Letošní sezónu končí Orli na sedmé příčce.

Celkem sehráli Znojemští Orli pod vedením Miloslava Hořavy 213 soutěžních zápasů s bilancí 102 výher, 18 remíz a 93 porážek. Celkové skóre za jeho působení má podobu 516:525.