Hostan aréna očekává mezinárodní derby, přijede Vídeň!

SO 20. 8. 2011
<em>Znojmo</em> - Pět přípravných duelů na novou sezónu mají znojemští hokejisté za sebou a pět ještě před sebou. Druhým zahraničním celkem, který letos okusí znojemský led, bude rakouská Vídeň. Jeden z předních týmů Erste Bank Eishockey ligy se letos účastní prestižního mezinárodního turnaje European Trophy, avšak příliš se mu nedaří. Capitals jsou rovněž držiteli titulu Champion EBEL za sezónu 2003/2004. Mezinárodní derby startuje v neděli od 17:30 v Hostan aréně.

Představení soupeře

Manšaft EV Vienna Capitals bude vůbec prvním rakouským soupeřem, který letos do Hostan arény zavítá. Hlavní město osmimiliónové země leží zhruba devadesát kilometrů od Znojma, a tak se dá očekávat, že souboje těchto dvou týmů budou patřit k těm nejlákavějším a nejnavštěvovanějším.

⇒  Christoph Harand, bývalý hráč Orlů

Vídeň se letos účastní mezinárodního turnaje European Trophy, jehož zápasový program je opravdu nabitý. Capitals sehráli v rámci turnaje již čtyři utkání, avšak zvítězit se jim podařilo pouze jednou a to proti finskému Kärpät Oulu. V dalších utkáních nestačili na finský KalPa Kuopio, německé Orly z Mannheimu ani na Slovan Bratislava.

Na aktuální soupisce Vídně se nachází pět Kanaďanů, dva Švédi, dva Američani, jeden Němec, jeden Slovák a zbytek tvoří rakouští rodáci. Velkou oporou týmu je Reinhard Divis, gólman reprezentačního výběru. Znojemským fanouškům bude jistě blízké jméno Christoph Harand, který oblékl dres Orlů v extraligové sezóně 2006/2007 a odehrál zde šestnáct utkání bez bodového zisku.

Podrobnější informace o klubu EV Vienna Capitals naleznete zde.

Z kabiny Orlů

Orlům se v přípravě zatím příliš nedaří. Naposledy nestačili na rivala z Jihlavy. Z pěti duelů si připsali pouze jednu výhru a to proti slovinské Jesenici na domácí půdě. Před sebou mají ještě dalších pět zápasů, tedy přesně polovinu. „Samozřejmě s výsledky přípravy nejsme spokojení, ale naším úkolem je připravit tým na sezónu,“ prohlásil Karel Soudek.

Souboj s Vídní bude pro tým velkou výzvou. „Vídeň neznám. Nevím, jestli trénují tvrdě a jsou unavení, nebo naopak tvrdě netrénují, třeba proto, aby uspěli v European Trophy. Uvidíme,“ dodává hlavní kouč Znojma.

Vstupné na zápas činí 50,- Kč, pro zahraniční fanoušky 2 Eura. Majitelé permanentek, děti do 140 centimetrů a držitelé průkazu ZTP mají vstup zdarma.

Sestavy z posledních utkání

ORLI ZNOJMO: Kacetl - Latner, Pláněk, Bořuta, Škadra, Vosátko, Klimeš, Stehlík, David - Havlík, Lattner, Staněk, Kanko, Pucher, Jarůšek, Bartoš, Komínek, Šeda, Haman, Říha, Trojan.

EV Vienna Capitals: Divis - Rotter, Fortier, Gratton, McLeod, Bjornlie - Kavanagh, Ferland, Gunnarsson, Insana, Oraze - Rodman, Ofner, Harand, Lakos, Casparsson - Holst, Nageler, Fischer, Lanz, Schweda.