Husička je největší omyl extraligy

Rozhovory
ÚT 28. 1. 2003
O s t r a v a - Těsně po skončeném zápase se vzrušení z haly přeneslo i do chodby mezi šatnami vítkovického zimního stadionu. K rozhodčím, odcházejícím z kluziště se hrnul muž, který jim velice hlasitě vysvětloval svůj názor na jejich vedení zápasu a zároveň se dožadoval, aby jeho slova byla uvedena do zápisu. Tím mužem byl trenér znojemských hokejistů Miloslav Hořava.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku S odstupem několika hodin, tolik potřebným pro ušetření peněženky před výdajem požadovaným nesmyslným výnosem o zákazu kritiky rozhodčích svá slova již zcela klidně zopakoval. „Stojím si za tím, co jsem tam řekl. Rozhodčí Husička je největším omylem extraligy a s píšťalkou v ruce nemá na ledové ploše co dělat. Letos nám pískal dvakrát a ani jednou se mu utkání nevyvedlo. Buďto je to úmysl, nebo je omylem jeho působení v nejvyšší soutěži. Má dvacet kilogramů přes váhu a sotva se po ledě pohybuje. Jak může být takový rozhodčí nasazován, nechápu. Nechci se ale těmito slovy vymlouvat na to, že jsme prohráli. Zápas jsme si ztratili sami vlastními chybami a neproměňováním šancí. Jenomže to neznamená, že bychom měli tolerovat slabé výkony rozhodčích, kteří kvalitu soutěže jen snižují.”