Hvězdná posila do útoku, přichází Pavel Rosa!

Aktuální zprávy
PO 7. 7. 2014
Útočné řady Orlů posiluje velké jméno. Český křídelní útočník Pavel Rosa získal tituly ve finské a ruské lize, odehrál přes 30 zápasů v NHL a má zkušenosti z dalších evropských soutěží. Nyní podepsal smlouvu ve Znojmě. „Je to koncový hráč a střelec pravák, kterého jsme si představovali i do přesilovky," kvituje jeho příchod sportovní manažer Rostislav Dočekal.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Rosa se narodil v Mostu, mládežnické kategorie prošel v Litvínově, za který na jaře 1995 nastoupil k prvnímu extraligovému zápasu. Na dlouhých osmnáct let to pro něj byl jediný start v nejvyšší soutěži. V létě totiž odešel do Kanady a v týmu Hull Olympiques se hned stal nejlepším nováčkem juniorské QMJHL. Ve druhé sezóně už slavil prestižní juniorský titul, když v 68 zápasech nasbíral výjimečných 153 bodů!

Pavel Rosa v dresu švýcarského Fribougu

V roce 1998 dostal šanci v NHL a hned v prvním zápase za Los Angeles Kings vstřelil dva góly! Většinu sezony ale odehrál na farmě, a tak v roce 2000 odešel do Finska. Tam hrál za HPK a helsinský Jokerit, s nímž v roce 2002 slavil mistrovský titul. Následovala druhá štace v zámoří, jenže za Kings si Rosa zahrál ve dvou sezónách dohromady pouze čtyři zápasy. A tak na jaře 2005 zvedal nad hlavu další mistrovský pohár v Evropě, tentokrát v dresu Dynama Moskva.

Mezitím Rosa také reprezentoval. Za národní tým odehrál 26 utkání, ve kterých si připsal sedm branek. Na velkou mezinárodní akci se ale paradoxně nikdy nepodíval.

Po krátké štaci ve švédské Timře se na tři roky usadil v Omsku, kde se v sezóně 2008/09 potkával v kabině i s Jaromírem Jágrem. Přes švédské Rögle poté putoval zpět do Finska, vyhlédl si jej tam slavný Kärpät Oulu. Na dvě úspěšné sezóny na severu Finska navázal Rosa ve Švýcarsku, kde za Fribourg a následně Lugano odehrál další dvě a půl sezóny.

Na podzim 2013 za mateřský Litvínov po dlouhé době znovu nastoupil do extraligového klání, záhy však přišla nabídka z finského Lahti, a tak tento střelec a výborný bruslař ještě jednou putoval do Skandinávie. V létě 2014 podepisuje smlouvu ve Znojmě, kde si vyzkouší už šestou velkou evropskou soutěž. K týmu se připojí 1. srpna.

„Hledali jsem koncového hráče, praváka, kterého budeme moci využít i v přesilovce. Pavel je vynikající hráč, což potvrzoval ve všech evropských i zámořských soutěžích, které hrál. Věříme, že ve Znojmě naváže na bodové příspěvky v minulých sezónách," dodává k příchodu nové posily Dočekal.

» Pavel Rosa na Eurohockey.com

Podívejte se na parádní branku Pavla Rosy z play-off finské ligy: