Italské Bolzano před branami EBEL

Aktuální zprávy
PÁ 5. 7. 2013
<em>Bolzano, Znojmo</em> - Dvanáct nebo jedenáct týmů? To je otázka posledních dní. O vstup do Erste Bank Eishockey ligy totiž na poslední chvíli usiluje úspěšný klub HC Bolzano. Devatenáctinásobný italský celek splnil všechny podmínky kladené ze strany soutěže a nejpozději v pondělí by mělo proběhnout hlasování současných klubů EBEL o jeho přijetí či nepřijetí.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Ač to ještě ve čtvrtek vypadalo bledě, dnes jsou Italové před cílem. Vedení Bolzana zajistilo rozpočet a dostalo taktéž zelenou od FISG (Federazione Italiana Sport del Ghiaccio - pozn. redakce) na účast v mezinárodní soutěži. Osud klubu je nyní v rukou jedenácti současných účastníků EBEL. Pro jeho přijetí musí hlasovat alespoň osm týmů.

Z tohoto důvodu se zdrželo zveřejnění rozpisu mistrovských zápasů na sezónu 2013/2014. Vedení ligy je připraveno na varianty s jedenácti i dvanácti týmy a příští týden by měl být rozpis znám také fanouškům.

V Bolzanu působilo dříve i několik Čechů. V ročníku 1994/1995 během výluky NHL odehrál šest zápasů v dresu s liškou na prsou útočník Jaromír Jágr. Loni zamířil do Itálie gólman Tomáš Duba.