Jan Lattner: Základní část hodíme za hlavu a od pátku si jdeme pro play-off

Rozhovory
ÚT 30. 1. 2018
Základní část je minulostí a pro Orly tak začíná těžký boj o poslední dvě vstupenky do play-off. Jak vidí šance Jan Lattner? A jak hodnotí uplynulých čtyřicet čtyři kol? Dočtete se v článku.

Vrátíme se ještě k poslednímu utkání. Jak byste ho zhodnotil?
Rozhodla to druhá třetina, kdy jsme si nechali dát po našich chybách dva góly. Jednou jsme se nevrátili a podruhé jsme je nechali dorážet. Myslím si, že utkání bylo vyrovnané, mohlo se jít do prodloužení a myslím si, že pak bychom ten zápas vyhráli. Ale bohužel.

Se Záhřebem jste hráli i o týden dříve. Tentokrát mu ale šlo o play-off, bylo to znát na ledě?
Možná o trošičku přidali. Ten zápas byl ale o nás a my jsme udělali chyby, které to rozhodly.

Základní část končíte na poslední příčce, jaké to jsou pocity? Oproti předchozím sezónám je to nezvyklá pozice...
Je to nezvyklá pozice, ale my máme deset zápasů k tomu, abychom se dostali do play-off. A já věřím, že se tam dostaneme! Základní část teď musíme hodit za hlavu, jít zápas od zápasu a nedívat se na ostatní. Každé utkání teď bude rozhodovat.

Do nadstavby si přenášíte nula bodů, zatímco ten první šest. Bude to o to těžší to dohnat?
První sezónu, když jsme EBEL hráli, tak jsme na tom byli podobně. Tehdy jsme se také nakonec do play-off probojovali. Pokud budeme hrát každý zápas na sto procent, tak se nebudeme muset dívat na ostatní, jestli dostali šest bodu nebo čtyři.

V play-off jste nechyběli deset let, může to být o to svazující?
To ne. My se musíme dívat jenom sami na sebe, na svůj výkon. Jít zápas od zápasu naplno a na žádné statistiky se nedívat.

Jak se to dá vůbec takhle vypnout, že zapomenete na celou základní část a jít do nadstavby?
Bude to těžké. Všichni víme, že základní část nebyla optimální, ale my se musíme nastavit na to, že ty zápasy budeme zvládat.

Co vás teď čeká, budete mít alespoň den volna?
Dnes jsme měli volno a hned zítra se jdeme připravovat na ten první zápas.

Máte v plánu si někam zajet a vyčistit si hlavu?
Každý to řeší jinak. Někdo si zajde na wellness, někdo si zajde na pivo. Když to někomu pomůže, tak ať si to pivo klidně dá. Teď musíme hlavně odpočívat a připravit se na pátek, abychom chytli hned start.

Hromadné pivo nezvažujete?
Je pravda, že jsme o tom uvažovali. Ještě to možná budeme řešit. Určitě bychom něco takového mohli udělat, aby se parta ještě více stmelila.

Ve Znojmě pamatujete už spoustu sezón. V čem byla ta letošní základní část jiná?
Já jsem se díval na předešlé základní části, tak jsme dali třeba dvě sezóny po sobě přes sto padesát gólů. To je to, co nám letos chybí.

Čím si to vysvětlujete?
Určitě to budou i zkušenosti. Když se podíváte na náš tým, tak máme několik nových hráčů. Někteří jsou mladí kluci, někteří hrají tuto soutěž poprvé. Nevím, jestli jsme si teď v základní části za to nevybrali daň.