Jednou vzadu, potom vpředu. Nechal bych se v útoku, říká Jan Lattner

Rozhovory
ST 9. 10. 2013
Útočník, obránce, pak zase útočník. Jméno znojemského odchovance Jana Lattnera, který dvěma góly nastartoval úterní znojemské vítězství nad Linzem, se sestavou posouvá nahoru a dolů. "Kdyby nepřišel Sasu Hovi, zkusíme ho i v bráně," vtipkuje na jeho adresu trenér Jiří Režnar.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Sám Lattner by se ale podobné změny rád vyvaroval. "Budu se na to muset trenéra zeptat. Nevím. Asi bych se bál a schovával se za betony," říká pobaveně.

Bodová bilance Jana Lattnera

• 2009/10 – 1. liga, 1 + 0
  • 2010/11 – 1. liga, 4 + 9
  • 2011/12 – EBEL, 8 + 9
  • 2012/13 – EBEL, 19 + 12

Čísla vyjadřují počet gólů a nahrávek v jednotlivých sezónách

Není pochyb o tom, že v bráně by bylo talentu třiadvacetiletého univerzála škoda. Mezinárodní EBEL a především Lattnerův přesun do útočných řad znojemského odchovance pokropil živou vodou. Loni se stal dokonce druhým nejlepším střelcem mužstva. "Jsem hlavně rád za to, že hraju, neřeším jestli v obraně nebo v útoku. Abych ale pravdu řekl, teď se týmu daří, takže bych nic neměnil a nechal se v útoku," naráží na pětizápasovou bodovou sérii Orlů

Zatím poslední bodový přísun si Znojemští připsali v úterý, kdy v tradičně ofenzivním a pohledném zápase porazili Linz. "Díval jsem se před zápasem, že máme proti Linzi ve vzájemných zápasech dobrou bilanci. Chtěli jsme na ni navázat a potvrdit, že se nám na ně daří. Doma chceme vyhrávat," hlásí Lattner.

Dobrou formu teď budou svěřenci trenérů Režnara a Navrátila potvrzovat také na ledě soupeřů. Už ve čtvrtek odjíždějí na třídenní trip, při němž nastoupí na západě Rakouska proti Innsbrucku a Dornbirnu. Daleké cestování tým provází od vstupu do EBEL, právě loňští nováčci patří mezi nejhůře dostupné destinace. "Neviděl bych to jako velký problém," hodnotí cestu Lattner. "Tím, že jedeme už den dopředu, budeme mít dost času se dobře vyspat a na zápasy se důkladně připravit," uzavírá.