Jiří Režnar: Na posily si ještě počkáme

Rozhovory
PÁ 31. 1. 2014
Po třech porážkách za sebou si znojemští hráči konečně připsali druhé vítězství v nadstavbové části, když počtvrté v sezóně porazili Salzburg a potřetí jej sesadili z první pozice. Svému kouči Jiřímu Režnarovi, který slavil své 54. narozeniny, tak nadělili hezký dárek.

„Už před přípravou v kabině něco proběhlo. Klukům jsem dal něco sladkého,“ usmál se oslavenec. Vzápětí ovšem nasadil vážnou tvář a vrátil se zpět k hodnocení zápasu. Jeho svěřenci v něm hráli osmkrát v početní výhodě, ale využít dokázali až tu poslední. „Přesilovky trénujeme neustále. Když je netrénujete pět tréninků za sebou, ztrácí to smysl. Kluci to mají nacvičené, už to vychází na zápas. Něco jiného ale je, když je trénujete na tréninku, a když je to utkání, navíc za stavu 0:0. Kluci jsou nervóznější a zodpovědnost je jiná,“ uvádí hlavní rozdíl znojemský trenér.

Do utkání nenastoupili útočníci Petr Beránek s Milanem Procházkou a obránce David Pojkar. Zatímco první dva jmenované hráče ještě znojemští fanoušci na ledě jistě uvidí, u třetího je situace jiná. „Milan Procházka je lehce nachlazený, ještě nevíme, zda do Salzburgu pojede. Petr Beránek je po artroskopii kolene a Davidu Pojkarovi skončilo měsíční hostování. Chtěli jsme se s Mladou Boleslaví domluvit na prodloužení, ale mají zraněné beky a Davida si stáhli zpátky,“ vypočítává vůdce orlí střídačky ztráty v sestavě.

Vyléčit šrámy mohou hokejisté už za pár dní, po sobotním utkání začíná pro týmy EBEL „dovolená“ v podobě třítýdenní olympijské přestávky. „Už před měsícem jsme přemýšleli, co budeme dělat, tak jako přemýšlíme o všem ostatním. První čtyři dny mají kluci volno, pak se sejdeme a uděláme kondiční část. V další fázi se připravíme na zbývající zápasy nadstavby a play-off. Takže to máme vlastně rozdělené do tří etap,“ odhalil nyní již čtyřiapadesátiletý kouč plány svého mužstva.

Jiří Režnar se nezapomněl vyjádřit ani k situaci kolem brankáře Jakuba Čecha, jenž hostuje ve slovenském Martině. „S Martinem jsme se domluvili, že se Kuba vrátí 7. února a bude s námi trénovat, budeme mít tři brankáře. Co se týče nových posil, samozřejmě jsme se dívali po dalších hráčích, ale do 27. února, kdy končí termín přestupů, zbývá ještě hodně času. Někteří hráči půjdou s cenou dolů, protože nebudou mít kde hrát, takže si počkáme.“

A s jakou taktikou odjede znojemský tým v sobotu na led nejbohatšího klubu ligy? „V pátek si sedneme k videu a uvidíme, zda bude potřeba něco změnit. V sobotu ráno se ještě poradíme. Určitě ale nebudeme hrát útočný hokej, nebudeme je chtít převálcovat,“ říká závěrem bývalý trenér Mladé Boleslavi, Jihlavy, Havířova nebo polského Jastrzebie.