Jiří Trvaj: Dvě třetiny jsme byli lepší

Aktuální zprávy
ST 26. 11. 2008
<em>Praha</em> - Nejmodernější hokejová hala u nás rozhodně nepatří k těm, v nichž by se Orlům zrovna dařilo. Poslední čtyři utkání prohráli minimálně tříbrankovým rozdílem, v minulé sezoně si odvezli vysoký debakl 0:7. A přestože forma z posledních utkání hovořila ve prospěch hostujícího mužstva, proti obhájcům titulu a účastníku Ligy mistrů čekal znojemské hokejisty těžký úkol. Orlí letka ale prokázala, že v současné formě a pohodě se může směle měřit úplně s každým.

Slavii se v poslední době nedaří, navíc svěřencům Vladimíra Růžičky nepomáhá ani rozpis zápasů. Právě nyní je slávistický celek v polovině série deseti utkání, z nichž pouze jedno jediné – právě to se Znojmem - odehrál na domácím ledě. O špatné formě soupeře však podle Jiřího Trvaje nebyla před duelem řeč. „Myslím si, že není moc dobré přemýšlet o tom, jestli se někomu zrovna v téhle chvíli daří nebo ne, to se pak může hodně lehce vymstít,“ tvrdí klíčová postava znojemského týmu. „Do každého zápasu musíme jít s tím, že chceme urvat nějaké body, což se nám dnes povedlo a jsem za to rád.“

⇒  Trvaj v utkání čelil 24 střelám soupeře, nestačil jen na dvě z nich

Už úvod utkání naznačil, že Orli nepřijeli do Prahy odevzdat body zadarmo. Naopak bylo to právě Znojmo, které působilo dlouhé minuty aktivnějším a nebezpečnějším dojmem. Zaskočeným domácím se nedařilo a po čtyřiceti minutách svítil na světelné tabuli stav 0:1. „Je příjemné, že jsme se na Slavii dokázali gólově prosadit, navíc dvě třetiny jsme byli opravdu lepší. Možná kdyby se nám v té fázi zápasu podařilo dát ještě o branku navíc, třeba by se třetí třetina vyvíjela úplně jinak,“ lituje nepovedeného začátku poslední části Trvaj.

V samostatných nájezdech znojemský brankář předvedl výborné zákroky a nedovolil skórovat ani jednomu z trojice střelců Slavie. „V nájezdech už to může dopadnout jakkoliv, není důvod si nevěřit. Nám to vyšlo a vezeme si druhý bod,“ konstatoval spokojený gólman.

Přesto nebylo daleko k tomu, aby utkání bylo rozhodnuto už v normální hrací době. Pět minut před koncem se úplně sám před brankářem zjevil Jiří Dopita, ani jedna ze tří střel si však cestu do sítě nenašla. „Mohl jsem rozhodnout. Chtěl jsem dát kotouč rychle mezi nohy, ale Adam Svoboda to vystihl a dorážku potom chytil snad hokejkou. Každopádně předvedl pěkný zákrok,“ okomentoval svoji možnost.

⇒ Jiří Dopita měl pár minut před koncem na hokejce třetí branku

V hodnocení utkání elitní centr do velké míry souhlasil s Jiřím Trvajem. „Především si myslím, že jsme dvě třetiny hráli výborně, bruslili jsme a Slavii do moc šancí nepustili. Po vyrovnávacím gólu se ale vrátila do hry a dostala nás pod tlak. Můj samostatný nájezd se pak úplně nepovedl, chtěl jsem vystřelit o chvilku dřív, ale kotouč se mi na ledě zastavil, takže už nebylo moc na výběr. Naštěstí to Adamovi propadlo až do branky.“

Bilance Orlů v posledních zápasech je výborná, na kontě mají čtyři vítězství v řadě a z posledních osmi utkání prohráli jediné. „Určitě je to teď veselejší, dovezli jsme v krátké době body z Plzně i ze Slavie, porazili doma Liberec a ve čtvrtek nás čeká Třinec. Program je náročný, ale Třinečtí to mají stejné.“

Při pohledu na odehraná utkání Znojma by nebylo těžké najít místo, kde se výsledky obrátily k lepšímu. Příčinu zlepšení ale těžko hledají i samotní hráči. „I loni jsme měli špatný vstup do sezony a museli to honit až na konci. Nemyslím si, že jsme na začátku hráli špatně, nedávali jsme ale branky, naopak v posledních utkáních se k nám třeba i trochu přikloní štěstí. A když se výsledkově daří, samozřejmě stoupne i sebedůvěra,“ vysvětluje Jiří Dopita. „Opačným případem je třeba Plzeň, ti zase letos v úvodu hráli výborně a odskočili ostatním, ale v posledních kolech se to uprostřed tabulky hodně štosuje a i oni tam teď bojují s ostatními. Stačí dvakrát vyhrát a tým může být někde úplně jinde, platí to ovšem i naopak, proto musíme hrát poctivě každý zápas.“