K narozeninám vítězství

Rozhovory
NE 24. 12. 2006
Z n o j m o - Jako předčasný dárek pod stromeček si nadělili Orli cenné tři body v zápase s druhým týmem tabulky hokejové extraligy. Vítězství se ale od samého začátku nerodilo snadno. Potvrzuje to i střelec třetí branky Radek Haman. „Vítězství bylo vydřené. Zranil se nám Roman Erat, takže jsme se dali do kupy, poskládali tři pětky. To nás stálo moc sil a myslím, že to bylo vidět, že to byl od začátku do konce vydřený zápas.“
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku Výhru komentuje úspěšný střelec s úsměvem. „My to bereme jako vánoční dárek pro nás. Nechtěli jsme prohrát. Chtěli jsme bodovat. Tři body jsou výborný a před svátkama je to takovej bonbónek.“ Svůj čtvrtý gól v sezóně vsítil znojemský útočník ve vlastním oslabení. „Ta střela změnila asi čtyřikrát směr. Chtěl jsem už střídat, ale Biči mi to ještě posunul, tak jsem to vystřelil.“ Zároveň dodává: „Byla to samozřejmě náhoda, protože to se střelou nemělo nic společnýho.“

Zajímavostí je, že úspěšný zásah zaznamenal právě v den svých 37. narozenin. „Myslím, že to spíš svazuje. Samozřejmě o tom kluci věděli, ale nechtěl jsem se moc přehecovat,“ brání se domácí hráč. „Čeká je za to určitě oběd, jako vždy při narozeninách“ slibuje.

Na utkání se fanoušci hlavně v kotli vyzbrojili transparenty, na kterých vyjadřovali podporu bývalému kapitánu Orlů Peteru Pucherovi a nejednou se stalo, že skandovali během zápasu jeho jméno. Radek Haman na to reagoval jednoduše „Trošku mě to mrzí, protože tady hraje dalších dvacet, pětadvacet kluků. Myslím, že od začátku dal fanklub jasně najevo, co si myslí, protože Petera vyvolávali. Kupodivu nám v těch chvílích pomáhali „sedící“, kteří na ně pískali, což se nám samozřejmě líbilo,“ jedním dechem ale dodává: „Tohle je byznys. Je to hlavně otázka vedení a opravdu je to v dnešním hokeji normální.“ Orli si tři body nadělili dva dny před štědrým dnem. Jak si sváteční dny užije úspěšný střelec? „V klubku s rodinou. Už se moc těším. Cukroví, pohádky. Doufám, že jsem byl hodný a že něco dostanu,“ uzavírá.

V orlím dresu se poprvé před domácími fanoušky představil pardubický Michal Tvrdík, jenž je ve Znojmě do konce sezóny na hostování. „Byl jsem trošku nervózní. Přeci jen hrát před novým publikem… Diváci čekají, že něco předvedete, trochu nervozita byla, ale já myslím, že se to časem vytratí a že to bude dobrý.“ Právě hráč z východních Čech přišel výměnou za dlouholetou oporu znojemského týmu Puchera. „Nebylo tam nic, co by směřovalo proti mně. Vyvolávali Petera Puchera. Přece jen tady odehrál spoustu dobrejch sezón, takže fanoušci na to mají určitě právo, i když do toho asi úplně nevidí, ale já to respektuju. Peterovi, to jen přeju.“ Výměna za slovenského hráče proběhla ze dne na den. „Srovnávám se s tím docela těžko, neboť doma je doma, ale určitě nejsem naštvanej. Postupně si zvykám a myslím, že to půjde docela rychle,“ dodává Tvrdík na závěr.