K zápasu jsme nepřistoupili dobře, proto jsme prohráli, má jasno Jan Lattner

Rozhovory
PÁ 20. 10. 2017
Jan Lattner odehrál za znojemský A-tým již jubilejních 400 zápasů. "Kdybychom vyhráli, určitě se slaví lépe," říká v rozhovoru odchovanec Orlů, který dal jeden ze dvou gólů do sítě Fehérváru.

Jak byste zhodnotil zápas s Fehérvárem?
Prohráli jsme s posledním týmem tabulky. Nevím, co více k tomu mám říct. Byl to z naší strany velmi špatný zápas.

Bylo na soupeři vidět, že je v situaci, kdy potřebuje bodovat?
Řekl bych, že problém byl v nás. K zápasu jsme přistoupili tak, jak k němu nikdy přistupovat nesmíme. To je důvod, proč jsme prohráli.

V první třetině jste otevřel skóre zápasu. Jak byste popsal daný moment?
V pásmu nás vyháněl jejich hráč. Dostal jsem se do rychlosti, on mě soupeř i trochu popostrčil. Udělal jsem kličku a se štěstím jsem projel a překonal gólmana.

Dosáhl jste na 400. zápas ve znojemském dresu. Vnímal jste to nějak?
Abych řekl pravdu, tak jsem o tom ani nevěděl. Poprvé jsem to zjistil až při zápase, když se informace objevila na kostce. Když to ale teď zpětně hodnotím, 400. zápas bych si představoval jinak. Měli jsme vyhrát, abych tím jubileum oslavil.

Během necelých dvaceti čtyř hodin vás čeká další soupeř...
Do zápasu s Bolzanem musíme vstoupit úplně jinak. Celý tým k tomu musí přistoupit zcela odlišně než v pátek. Určitě na ně vlítneme, aby hned od začátku věděli, že hrají ve Znojmě.