Každý je k poražení aneb Cesta do Chomutova

NE 26. 12. 2010
<em>Znojmo</em> - Týdenní hokejová pauza uběhla jako voda a poslední dny roku 2010 nám zpestří dva zápasy, v nichž mohou Orli navázat na své povzbudivé výkony ze závěrečných bojů o elitní osmičku týmů. Hned první měření sil zavede znojemské hokejisty na horký led Chomutova, vítěze základní části. Podaří se Znojmu na devátý pokus konečně porazit Severočechy? Úvodní buly střetnutí bude vhozeno v pondělí v 17:30.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Představení soupeře

Poslední týdny se nesly ve znamení bitvy o postupové osmé místo a trochu se pozapomnělo na to, že i v nejvyšších patrech tabulky se odehrává lítý boj. V přetahované o první místo byli nakonec úspěšnější hráči Chomutova, kteří o pouhý bodík přetlačili svého soka z Ústí nad Labem.

Znojemský odchovanec Milan Procházka v barvách Chomutova

Mužstvo ze severu Čech je doslova napěchováno výtečnými hráči. Není tedy divu, že již několik sezón patří Chomutovští k té nejužší špičce prvoligových klubů. Trenér Milan Kašpárek stojí před jasným úkolem – dovézt své ovečky do baráže o extraligu. Ve své misi se může spolehnout především na gólmana Miroslava Hanuljaka, který je s průměrem 2,09 obdržené branky na zápas jedním z nejlepších mužů mezi tyčemi.

Modrobílí se mohou v obraně spoléhat na Lukáše Pulpána, Jana Bendu či Davida Havíře. Útočným řadám kralují Petr Jíra (10 + 13) a Milan Kraft (10 + 10). Další chomutovští forvardi Radek Duda a Milan Procházka momentálně nastupují za extraligové týmy Plzně a Karlových Varů.

Vzájemná bilance vyznívá výrazně lépe pro Chomutovské, kteří ve všech dosavadních osmi utkáních dokázali zvítězit. V letošním ročníku nejprve porazili na svém kluzišti Orly 6:4, v odvetě na znojemském ledě znovu vyhráli vysoko 7:4.

Z kabiny Orlů

Dvojice Radek Haman a Karel Plášek

Jen pár dní oddechu si mohli znojemští hráči dopřát po úspěšném předvánočním zápasovém maratonu. Síly, které nabrali, budou zcela určitě potřebovat.

Fanoušci budou v soupisce jistě postrádat jména kapitána Radka Hamana a Karla Pláška. Oba útočníci odešli na hostování do extraligové Plzně. Dalšími absentéry jsou obránce Martin Pláněk a útočník Tomáš Rachůnek, kteří v současných dnech bojují na MS "20". Nadále nejistý je start dvou dlouhodobě zraněných Tomáše Klimeše a Tomáše Hradeckého.

Na pozici vedoucího týmových statistik se po odchodu Hamana vyšplhal Vladimír Říha (10 + 7), jenž je zároveň hráčem s nejvyšším počtem vstřelených branek. Obráncům kraluje Lubomír Štach (3 + 7). Luboš Horčička je s úspěšností 91,62 % na 18. místě mezi prvoligovými gólmany.

Sestavy z posledních utkání

KLH Chomutov: Hanuljak - Kántor, Pulpán, Mudroch, Havíř, Mucha, Prošek, Rutta - Hřebejk, Kraft, Kuběna - Jíra, Skořepa, Hluchý - Davídek, Kůs, Radulay - Zucker, Chlouba, Selingr

ORLI ZNOJMO: Horčička - Štach, Rangl, Kolafa, Lattner, David, Frolo - Plášek, Haman, Trojan - Hrňa, Beroun, Podešva - Říha, Staněk, Havlík - Vyletelka, Bartoš, Jarůšek

Další zápasy 31. kola