Když dáme nějaké góly, je to bonus, říká o své formaci Jan Šeda

Rozhovory
PO 10. 9. 2012
<em>Znojmo</em> - Fantastický vstup do soutěže zažívají svěřenci Martina Stloukala ve své druhé sezóně Erste Bank Eishockey ligy. Po vítězství v Salzburgu smetli i úřadujícího vicemistra z Klagenfurtu. Klub z jihu Rakouska si ze Znojma odvezl pětibrankový příděl i přesto, že v kabině řádí chřipka, jak prozrazuje v následujícím rozhovoru útočník Jan Šeda, který na jihu Moravy zahajuje svůj druhý ročník.

Orli posilnění páteční výhrou nad Salzburgem vkročili do duelu s velkým odhodláním. Hned na úvod zasypali Chioda sprškou střel. „Do zápasu jsme šli s tím, že budeme hrát aktivně, a tím donutíme soupeře k nějakým chybám. To se povedlo,“ hodnotí útočník Jan Šeda. V patnácté minutě se domácím podařilo využít přesilovku a během následujících necelých dvou minut přidali další dvě branky. „Od této chvíle se to potom už odvíjelo,“ naráží na nervozitu Klagenfurtu, který se během dalších minut prakticky na nic nezmohl.

⇒  Jan Šeda (2 + 0)

Po šedesáti minutách svítil na světelné tabuli stav 5:0. „Vyhráli jsme, takže jsme spokojeni.“ Právě Šeda se blýskl dvěma brankami. „Už si to moc nepamatuju,“ začíná popisovat gólové situace s úsměvem. „Prvně mi Laťas (Jan Lattner – pozn. redakce) nahrál mezi kruhy a já se naštěstí trefil. Při té druhé brance mě našel zase Tonda Bořuta a já ten puk vlastně jen tečoval.“

Jan Šeda nastupuje ve třetí formaci s Jiřím Berounem a Janem Lattnerem: „Máme především defenzivní úkoly. Chodíme hodně na oslabení. Když dáme nějaké góly, tak je to bonus. Zatím vše plníme, takže jsme spokojeni.“

Na led nastoupilo Znojmo bez Paula Crowdera, kterého brzdí zranění kolene. Ovšem ani někteří z těch, co zápas odehráli, na tom nebyli zdravotně nejlépe. „V kabině se potýkáme s chřipkou, plno kluků se necítí úplně nejlépe,“ prozrazuje sedmadvacetiletý odchovanec Pardubic.

V pátek na Vinobraní se svěřenci Martina Stloukala střetnou s maďarským Fehérvárem. „Teď nám skončil zápas, takže jsme o tom ještě nepřemýšleli. Máme do pátku čas, tak to probereme. Trenéři nám řeknou, co máme hrát,“ uzavírá.