Klíčové utkání o desáté místo

ÚT 13. 2. 2007
Z n o j m o - Po reprezentační přestávce se znovu rozjíždí hokejová extraliga a již za týden prozradí konečnou tabulku. Znojemské hokejisty čeká ve středu přímý souboj s týmem Vítkovic o desátou příčku, která je vstupenkou do předkola play off. Oba celky mají stejný bodový zisk a každý z nich postřebuje v závěru bodovat. Ke svému 200. utkání v nejvyšší soutěži nastoupí kapitán Znojma Radim Bičánek. Utkání bude rozehráno v Hostan aréně od 17:30.

Všechna tři letošní vzájemná utkání byla velice vyrovnaná a v žádném z nich diváci neviděli více než tři branky. První souboj v Čez Aréně vyzněl lépe pro Orly, kteří zvítězili 2:1. Stejným poměrem předčili svého soupeře i na domácím ledě, když v samostatných nájezdech předvedl své umění Erat. Vítkovičtí se dočkali třech bodů až v 36. kole, po výhře 2:0.

Ostravský celek neprožívá příliš vydařenou sezónu, ale stále bojuje o play off. V minulých zápasech se střetl s velmi těžkými protivníky. Dokázal zvítězit 4:2 na ledě Karlových Varů a na svém stadionu přehrál 5:2 Spartu. Neuspěl jen proti vedoucímu Liberci, kterému podlehl 1:3. Poslední 48. kolo proti Českým Budějovicím měly Vítkovice předehrané již dříve a uspěly poměrem 4:2.

Steel spoléhá především na propracovanou obranu a brankáře Marka Pince, jenž se minulý týden potkal s Jiřím Trvajem v národním týmu. V útočných řadách figurují Burger, Irgl a Hubáček, kteří se nejvíce podílejí na střelecké bilanci mužstva.

Oba týmy se musí obejít bez jednoho dlouhodobě zraněného hráče. Za domácí nemůže nastoupil Erat a hostům bude chybět Šimíček. Nejistý je také start Hubáčka, který si ze švédského turnaje přivezl chřipku.

Sestavy z minulého kola

HC ZNOJEMŠTÍ ORLI: Trvaj - Kříž, Jareš, Kotaška, Chvátal, Němeček, Mojžíš, od 50. min. navíc Švrček - A. Padělek, Dopita, M. Růžička - Beroun, J. Svoboda, Selingr - Haman, Tvrdík, Plášek, od 30. min. navíc D. Nedorost, od 32. min. navíc Meidl a V. Říha

HC VÍTKOVICE STEEL: Pinc - Jurečka, Barinka, Kuboš, Gulaši, Ovčačík, S. Hudec - E. Weissmann, Burger, P. Hubáček - Irgl, Vala, Krenželok - Kropáč, R. Procházka, T. Káňa - Klimek, Tomášek, Köhler

Ostatní zápasy 49. kola