Letos poprvé se Orli popasují s Klagenfurtem

ČT 23. 10. 2014
Znojemští hokejisté se v páteční podvečer postaví ke svému třináctému duelu ligového ročníku 2014/2015. O tom, zda bude obávaná třináctka šťastným číslem Orlů, se rozhodne na ledě Klagenfurtu. Mistrovské utkání startuje v 19:15.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024
» Hvězda soupeře
Rakouský reprezentant Thomas Koch vede Klagenfurt již čtvrtou sezónu.

Po předloňském titulu šampiona a loňském zklamání z neúčasti v play-off se v Klagenfurtu událo několik zásadních rošád. U kormidla stál od letní přípravy exznojemský kouč Martin Stloukal, jenž si s sebou do Korutan stáhl i další bývalé jihomoravské hráče Kyla Whartona a Kima Strömberga. Tým ale posílil například i Jakub Koreis. Český útočník ale klagenfurtskou střídačku dlouho neobýval...stejně jako trenér Stloukal.

Ten byl kvůli neuspokojivým výsledkům odvolán již 26. září, tedy čtrnáct dní po startu ligy. Osudným se mu stala domácí prohra 0:9 s Linzem. Novým stratégem KAC se stal Kanaďan Doug Mason. Pod jeho velením se klub zvedal jen pomalu, přesto vyhrál poslední dvě utkání a hlavně v Dornbirnu si s chutí zastřílel.

V brankovišti Klagenfurtu se pohybuje finský maskovaný muž Pekka Tuokkola. Ten musí předvádět vysoké gólmanské umění, jelikož jeho tým je hlavně doma v efektivitě proměňování šancí velmi slabý. V předchozích čtyřech zápasech (od nástupu trenéra Masona) se před svými fanoušky trefil jen šestkrát. Rakušané ale mají s Orly dlouhodobě pozitivní bilanci. Ve Stadthalle Klagenfurt vyhráli znojemští hokejisté naposledy 14. listopadu 2012. Loni přivezli jen jeden bod za prohru v prodloužení.

Orli po dvou domácích výhrách opět cestovali. V neděli se představili v Linzi, kde se velmi dlouho vedl o body vyrovnaný boj a hosté dokonce i vedli. Nakonec ale přeci jen vývoj duelu strhla na svou stranu Černá křídla. Jihomoravany nyní čekají čtyři utkání s hůře postavenými mužstvy, do toho prvního s Klagenfurtem ještě nezasáhne kvůli trestu zadák Martin Nemčík. Trenér Jiří Režnar nemůže stále počítat s Patrikem Novákem a zřejmě ani s Jiřím Berounem a Richardem Pavlikovským.

Naopak znojemský tým se spoléhá na nejproduktivnějšího hráče ligy Petra Puchera i bodově nejúspěšnějšího beka Jakuba Grofa. Směrem dopředu se daří i dalšímu obránci Lubomíru Štachovi, který označuje Klagenfurt za velmi silného soupeře. „Momentálně hrajeme velmi dobře, střílíme hodně branek. Bohužel v kritických chvílích inkasujeme hodně trestů, což je samozřejmě špatně. Toto musíme změnit,“ upozorňuje Štach.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
12 3 5 1 3 31:36

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo EC-KAC
pozice v tabulce 6. 9.
body 12 10
aktuální forma Linz – Znojmo 6:3
Znojmo – Fehérvár 5:4
Znojmo – Dornbirn 10:2
Klagenfurt – Bolzano 2:1
Dornbirn – Klagenfurt 2:7
Villach – Klagenfurt 4:1
nejproduktivnější hráč Peter Pucher, 19 bodů (5 + 14) Jamie Lundmark 8 bodů (5 + 3)
nejproduktivnější obránce Jakub Grof, 12 bodů (2 + 10) Kirk Furey, 6 bodů (1 + 5)
brankáři Patrik Nechvátal (90,9 %) Pekka Tuokkkola (91,9 %)
využití přesilovek 31,82 % 23,68 %
úspěšnost oslabení 73,44 % 77,55 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: #11 Peter Gebei, #9 Shane Warschaw
Čároví rozhodčí: #94 Christian Kaspar, #51 Marton Nemeth

Sestavy z posledních zápasů

Nechvátal – Sova, Bořuta, Klimíček, Bača, Štach, Grof – Lattner, Fiala, Šeda – Podešva, Pucher, Havlík – Číp, Bartoš, Abdul – Tomas, Rehuš, Rosa – Špaček.
Tuokkola – Schumnig, Wharton, Furey, Reichel, Vallant, Pöck, Isopp – Jacques, Koch, Urbas – Geier S., Pither, Strömberg – Lundmark, Hundertpfund, Geier M. - Ban, Harand, Witting.