Letos poprvé vyzvou Orli Fehérvár

ČT 16. 10. 2014
Po pěti dnech od drtivé výhry nad rakouským Dornbirnem, přivítají znojemští hokejisté na jihu Moravy maďarského soupeře. Boj s Fehérvárem o šesté vítězství odstartuje v pátek od 18:30 hodin. Buďte u toho!
» Hvězda soupeře
Jednou z letních posil Fehérváru je devětadvacetiletý útočník Jeff Lovecchio (6 + 3), Američan, jenž má zkušenosti z norské i italské soutěže.

Po úspěšném víkendu, kdy porazil Fehérvár na domácí půdě Dornbirn i Innsbruck, jej nyní čekají těžké venkovní zápasy ve Znojmě a Salzburgu. Na cizích kluzištích se přitom čertům příliš nedaří, vyhráli pouze jednou.

"Jsem velmi spokojený s výkony týmu, které předvedl minulý týden. Čtyři body si přejeme každý víkend," usmívá se Rob Pallin, hlavní kouč Maďarů. "Znojmo je bruslařsky velmi dobře vyvinutý tým a je silné na puku. Nesmíme jim nechat prostor ani čas a musíme zahrát dobře do obrany. Poté máme šanci udělat další dva body.

Bodovat chtějí však také Orli a navázat tím na nedělní rekordní výhru proti Dornbirnu (10:2), kdy dokázali využít hned pět přesilových her. I díky tomu jsou momentálně nejlepším celkem ve využívaní přesilovek v EBEL. Ligové statistiky však ovládli také jednotlivci. Peter Pucher je nejproduktivnějším hráčem a Jakub Grof obráncem.

V sestavě se v pátek jistě neobjeví bek Martin Nemčík, který odpykává třízápasový trest za faul v zápase s Dornbirnem. Nenastoupí ani zranění Richard Pavlikovský a Patrik Novák. Otazník visí nad starty kapitána Jiřího Berouna a Ondřeje Fialy.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
14 6 6 2 0 41:40

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo Fehérvár AV19
pozice v tabulce 6. 8.
body 10 10
aktuální forma Znojmo - Dornbirn 10:2
Graz - Znojmo 4:3
Znojmo - Linz 6:3
Fehérvár - Innsbruck 4:3p
Fehérvár - Dornbirn 4:3
Lublaň - Fehérvár 3:1
nejproduktivnější hráč Peter Pucher, 16 bodů (4 + 12) Andrew Sarauer, 12 bodů (4 + 8)
nejproduktivnější obránce Jakub Grof, 11 bodů (2 + 9) Johan Ejdepalm, 6 bodů (0 + 6)
brankáři Patrik Nechvátal (93,4 %) Miklos Rajna (90,1 %)
využití přesilovek 33,93 % 20,00 %
úspěšnost oslabení 73,58 % 73,58 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: #12 Ulrich Erd, #9 Shane Warschaw
Čároví rozhodčí: #94 Christian Kaspar, #79 Tobias Wassmer

Sestavy z posledních zápasů

Tomek (33. Nechvátal) – Sova, Bořuta, Nemčík, Bača, Štach, Grof, Klimíček – Lattner, Šeda, Číp – Podešva, Pucher, Havlík – Tomas, Rehuš, Rosa – Špaček, Bartoš, Abdul.
Robinson - Reiter, Ejdepalm, Wehrs, Boivin, Orbán, Tokaji, Hetenyi, Kiss - Kovacs, Sikorcin, Banham - Lovecchio, Sarauer, Marino - Kocsis, Erdely, Vincze - Benk, Nemes, Magosi.