Lubomír Štach: Proti Vídni jsme hráli zbytečně složitě

Rozhovory
ST 26. 10. 2011
<em>Znojmo</em> - Utkání s Vídní si hráči Znojma na vizitku rozhodně nedají. Co překvapilo, byl sedmigólový náskok Capitals, který si dokázali vytvořit na úkor Jihomoravanů. Své o tom ví i Lubomír Štach: „Zápas nám vůbec nesedl, asi proto, že jsme málo bruslili.“ Výkon Orlů zklamal nejen početný zástup fanoušků, kteří dorazili do Vídně, ale také samotné hráče. „Hráli jsme zbytečně složitě a tím jsme to Vídni hodně usnadnili,“ věděl Štach.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024
⇒  Lubomír Štach

Do hlavního města Rakouska jeli Orli pro výhru. Během posledních pěti předchozích zápasů ukořistilo mužstvo trenérů Stloukala a Kučírka celých devět bodů, kdežto soupeř pouhé tři. Nikdo neočekával, že si celek ze Znojma odveze porážku, natožpak porážku s tak děsivou podobou. Čím to bylo způsobeno? „Hráči Vídně jsou velice kvalitní v zakončení, umí dát gól. Někteří z nich mají odehrané zápasy také v NHL, takže ta úroveň je hodně vysoká,“ poznamenal po zápase Lubomír Štach. „Prostě a jednoduše, když dostanou šanci, tak ji většinou promění. A to, že ty šance měli, je naše chyba.“

Přitom hosté byli Vídni v nově spravené hale Alberta Schütze ještě na začátku první třetiny více než vyrovnanými soupeři. Domácí sice po prvních dvou minutách vedli, ale o pár okamžiků později vyrovnal Petr Kanko. Poté už padaly góly, s výjimkou jednoho, jen za záda obou znojemských gólmanů. Šance si Orli přesto vydobyli: „Je to smůla, ale i ta k hokeji patří. Nemůžeme se na ni vymlouvat,“ řekl pětadvacetiletý obránce.

Znojemským hokejistům nezbývá nic jiného, než na zápas proti Vídni zapomenout: „Především chceme utkání proti Vídni hodit za hlavu, občas se prostě stane, že to tam napadá,“ dodává znojemská „26“. Proti Lublani musí být Orli především odpočatí: „Je potřeba se dobře najíst, zatrénovat si a být připraveni na pátek, abychom podali úplně jiný výkon než v úterý,“ uzavírá Štach.