Ludvík si řekl o základní sestavu, Hudlerovi chybělo štěstí

Aktuální zprávy
ÚT 26. 11. 2002
Z n o j m o - David Ludvík v zápase proti Vsetínu potvrdil, že roste ve velkého hráče. Na první gól přihrál a rozhodující branku vstřelil sám, i když s přispěním vsetínského obránce. A to původně vůbec nebyl v základní sestavě! <hr><b>Dále čtěte:</b><br> <b>>></b> <a href=clanek.asp?ID=655>Milan Procházka má otřes mozku</a><br> <b>>></b> <a href=clanek.asp?ID=656>Znojmo vyhrálo už bez Cisára</a>

Že si místo v základním kádru pro příští zápas David Ludvík vybojoval, potvrdil po utkání i trenér Znojma Milan Kastner: "David hrál velmi dobře, jeho příchodem se třetí pětka s jeho střídáním oživila hru."

Ludvík nastoupil ve třetím útoku od druhé třetiny spolu s Eratem a Petrem Kumstátem, přesto byl na ledě při rozhodující brance Miroslav Barus. Ten měl také na brance velký podíl, když Ludvíkovi puk naservíroval do výhodné pozice. "Míra Barus mi to pěkně posunul na pravou stranu, hledal jsem Romana Erata, ale přihrávka mi nevyšla a puk se mi zamotal mezi nohama," vracel se k rozhodujícímu okamžiku David Ludvík. "Tak jsem to zkusil nahodit na bránu a nějaký obránce to tam srazil," dodal ke způsobu, jakým docílil své branky.

Znojmo nepředvedlo proti Vsetínu tak lehký hokej, jako v některých předchozích zápasech. Především druhá polovina zápasu se nesla ve znamení potyček, šarvátek a znojemské křečovitosti v zakončení. Podle Davida Ludvíka to bylo způsobeno především nátlakovou hrou soupeře: "Za stavu 2:1 už jsme to chtěli nějak ubránit, nechtěli jsme se pouštět zbytečně do útoku. Vsetín trochu přitvrdil, vyvíjel tlak a my jsme začali dělat chyby. Vyvrcholilo to gólem v naší přesilovce."

Vstřelená branka Vsetín posadila na chvíli do sedla, ale v poslední části se Orli přece jen se štěstím ke třem bodům prokousali. Podle Davida Ludvíka jsou tři body z tohoto zápasu velmi důležité i po psychické stránce. "Je dobře, že jsme vyhráli, protože jinak by se k nám Vsetín dostal na pár bodů. Teď už se zase bude hrát o něco klidněji. Máme teď po sobě tři zápasy doma a to je vždycky těžké. Některé hráče to více svazuje, víme, že bychom je měli vyhrát," řekl.

Trenér Kastner po zápase litoval zejména hry v přesilovkách: "V přesilové hře rozhoduje individuální uvolnění jednoduchost a trochu i herní jistota. A tu hráči zatím ještě nemají." Vloni parádní zbraň Orlů jakoby letos zrezivěla, ani podpora útoku od modré čáry není taková, na jakou byl tým zvyklý. "Od začátku sezóny se nám přesilovky nedaří, kromě dvou zápasů s Libercem. Možná je to tím, že si zatím příliš nevěříme," dodal Kastner.

Jeho protějšek Jan Neliba hovořil o štěstí, které Vsetínu chybělo: "Dříve se nám na Znojmo dařilo, nyní to přestalo. Stále ale platí, že naším velkým přáním by bylo dostat se do elitní osmičky a zahrát si play off. Jsme ale realisty a víme o síle ostatních mužstev, takže nám nezbývá nic jiného než s naším mladým mužstvem pracovat a možná se nám splní tajné přání do play off postoupit. Cílem bylo pro nás hrát v klidu, bez obavy pádu do baráže."

Vsetínem cloumá otázka návratu jejich bývalého hráče Martina Paroulka, který se neprosadil za mořem ve farmářském týmu Columbusu. Jeho návrat ze Syracus je hotovou věcí, zatím se však neví, zda Paroulek Skončí ve Vsetíně, Spartě či Slavii. Médii proběhla zpráva o případné trojsměně, při které by Paroulek šel do Sparty, odtud Branda do Plzně a ze západu Čech by se na Valašsko stěhoval Slovák Štefanka. Trenér Neliba potvrdil, že se tato myšlenka zakládá na reálném podkladě: "Dnes večer a zítra se bude jednat, zda se uskuteční a kdo by se jí případně zúčastnil."

Také útočná hvězda Vsetína Jiří Hudler se po zápase obracel k vrtkavému faktoru štěstí. I když dokázal bodovat přihrávkou na první gól Vaka v jedenáctém zápase v řadě, k výhře to nevedlo: "Byl to vyrovnaný boj. Na obou stranách byly šance. Štěstěna se přiklonila k domácím a takový je hokej. Jsme trochu naštvaní. Smolné góly, které padly dnes na obou stranách, bývají často. Kdo dá víc šťastných gólů, vyhraje." Přesto si Hudler na další zápas, jímž je sobotní televizní duel se Slavií, věří: "V sobotu máme doma Slavii. Myslím si, že bychom měli zúročit naši dobrou hru, doma zatím neprohráváme."

Dále čtěte:
>> Milan Procházka má otřes mozku