Lukáš Nováček: Splněno nemáme, náš cíl visí ještě o kousek výš

Juniorský hokej
ČT 21. 3. 2013
<em>Znojmo</em> - Slibný dvoubrankový náskok, který si znojemští junioři vytvořili již v první třetině, se v úvodu třetí části hry stal minulostí. Začínalo se opět od nuly a napětí na zimním stadionu by se dalo krájet. S příchodem 51. minuty rozčísl dusnou atmosféru svou gólovou trefou Lukáš Nováček a znojemské tribuny propukly v jásot. Jak se později ukázalo, právě Nováčkův gól poslal Orly do ligového finále, v němž se střetnou s maďarským Fehérvárem.

Zvítězili jste i v druhém semifinálovém klání, jak byste utkání zhodnotil?
Byl to bez diskuzí velmi těžký zápas. Vyhrávali jsme po 1. třetině 2:0, plnili jsme si všechny pokyny, které zazněly v kabině. Pak jsme bohužel udělali chybu, kterou soupeř hned potrestal a snížil na rozdíl jedné branky a na začátku třetí třetiny i srovnal. Trochu jsme se potom nahecovali, ukáznili jsme se a dali gól. Myslím, že byl zcela zasloužený. Zbytek utkání už jsme si v klidu pohlídali.

Jaké byly pokyny před zápasem?
Chtěli jsme na ně vlétnout aktivně, zároveň se ale snažit hrát zodpovědně zezadu. Nechtěli jsme jako první inkasovat. Nebylo pro nás velkým překvapením, jak k zápasu přistoupili.

Soupeř přesto dotáhl váš dvoubrankový náskok, co jste si v té chvíli říkali?
Nechtěli jsme v žádném případě polevit, protože jsme se poučili z předchozího zápasu, kdy soupeř téměř dotáhl naše tříbrankové vedení a pak to bylo velmi nebezpečné. Zůstali jsme u naší hry a nakonec se povedlo vyhrát.

foto
⇒  Lukáš Nováček

Dal jste vítězný gól, můžete celou situaci popsat?
Jeli jsme s Michalem Schejbalem dva na jednoho. Křikl jsem na něj, ať mi to hodí na hůl a ten gól...to už byla spíš taková náhoda, že skončil v síti.

Mluvilo se o tom, že si na Lublaň věříte, bylo tomu opravdu tak?
Je pravda, že jsme si už před zápasem hodně věřili. Trenér je měl přečtené a my jsme prakticky vygumovali jejich hru. Nevěděli, co na nás. Po těch dvou porážkách s nimi v základní části je to pro nás zadostiučinění.

Během utkání vám stála za zády velmi početná fanouškovská základna, jak jste si tuto atmosféru užívali?
Byla to paráda. Většina z nás ještě takovou atmosféru nezažila, ohromně to nabije energií a žene dopředu. Je to krása. Chtěl bych divákům poděkovat za to, že přišli v takovém počtu.

Na ledě probíhala dlouhá děkovačka, budou mít oslavy ještě nějaké pokračování?
V kabině jsme si s klukama a s trenéry zakřičeli, ale žádný alkohol nebo něco podobného asi ještě nebude. Náš cíl visí o kousek výše, splněno ještě nemáme. A nechceme nic zakřiknout.

Se spoluhráči jste natočili originální videopozvánku na play-off, čí to byl nápad?
Já ani nevím, vzniklo to tak nějak spontánně. Řekli jsme si, že něco natočíme a vzniklo toto video. Myslím, že to mělo i docela velký ohlas. Na internetu máme vysokou sledovanost.

Připravíte něco podobného i před finále?
Uvidíme, uvidíme. Necháme se překvapit. Třeba ještě vznikne nějaké pokračování.

Jaký program máte v následujících dnech?
Zítra budeme mít jen lehčí vybruslení, v pátek normální trénink, víkend bude asi volný. V pondělí už přijde klasická příprava na finálového soupeře.

Koho byste rád viděl jako vašeho rivala ve finále? (v době vzniku rozhovoru ještě nebylo o soupeři rozhodnuto)
Nám je úplně jedno, na koho narazíme. Je složité si vybírat, většinou se to potom vymstí. My musíme porazit každého.