Marek Čiliak: Byli jsme hokejovější, vítězství jsme si zasloužili

PO 13. 2. 2012
<em>Znojmo</em> - Do znojemské kabiny přišel před necelým měsícem a spolu s Ondřejem Kacetlem vytvořil gólmanskou dvojici pro nadstavbovou část soutěže. Svůj první start za Orly si Marek Čiliak připsal již v Jesenici, kde střídal zraněného Kacetla. Od úvodní minuty se představil v brankovišti při utkání s Villachem, které zvládl bravurně a stal se jedním z klíčových strůjců důležitého vítězství. „Šli do nás ostře, ale my byli připraveni,“ neskrýval radost po závěrečné dlouhé děkovačce Čiliak.

Marku, máš za sebou domácí premiéru v dresu Znojma, jak bys zápas zhodnotil?
Začátek byl takový zvláštní, Villach se chtěl bít, my jsme chtěli hrát hokej. Už v šatně jsme si říkali, že s nimi nebudeme chodit do bitek, že je chceme přehrát hokejově. Myslím, že se nám to vyplatilo, byli jsme celý zápas lepší mužstvo, což bylo i vidět.

V první půlce hry na tebe nešlo tolik střel, bylo těžké udržet pozornost?
Byl jsem trochu studený, snažil jsem se zahřívat, dělat si svou práci a soustředit se na sebe, abych nevychladl. Musím ale přiznat, že mi chvilkama byla pořádná zima.

foto
Marek Čiliak

Naopak konec zápasu byl i díky dvěma přesilovým hrám Villachu hodně dramatický, jak jsi prožíval tyto okamžiky?
Myslím, že jsem byl úplně v pohodě. Ve třetí třetině jsem se víc rozchytal, přiznávám, že jsem měl párkrát i štěstí, když jsem puk neviděl a trefil mě trochu na náhodu. Oni nepříjemně clonili před brankovištěm, snažil jsem se hlavně dobře postavit, všechno chytat na hrudník a nevyrážet puky, protože jsem věděl, že soupeř do nás půjde a budou dorážet.

Probíral jsi před zápasem soupeřovy střelce s Ondrou Kacetlem?
Ondra mě před zápase upozornil na pár hráčů, na které si mám dát pozor, ale já toto příliš neřeším. Jdu si odchytat svoje a nesoustředím se na jednotlivé hráče. Věděl jsem, že půjdou ostře do nás, že budou drzí před bránou, že z jejich strany to bude spíše boj a my musíme být hokejovější.

Své první minuty za Znojmo jsi odchytal již v minulém kole v Jesenici, kde jsi naskočil do hry za stavu 3:1 pro domácí, to asi není pro gólmana příjemná situace...
V Jesenici byla hlavně strašná zima, byl jsem prochladlý, málo jsem se zahřál na střídačce, což byla moje chyba. Naskočil jsem do hry při našem oslabení, takže zase na druhou stranu jsem se dostal rychle do tempa. Vyčítám si ale jeden gól, ten první, myslím, že jsem ho mohl chytit.

V úterý se rozhodne o dalším osudu Znojma, věříš, že do play-off postoupíte?
V každém případě budeme sledovat zápasy a doufat, že se do play-off dostaneme. Pro nás a fanoušky by to bylo super.