Martin Pláněk: Mysleli jsme na tři body

Rozhovory
NE 23. 1. 2011
<em>Olomouc</em> - V devětatřicátém kole zavítali Orli na led lépe postavené Olomouce. Právě proti Kohoutům se hokejistům z jihu Moravy velmi daří. Ze sedmi předchozích duelů to šestkrát byla parta znojemských hokejistů, která zvedala vítězně ruce nad hlavu. A ani tentokrát nepřijeli svěřenci trenéra Soudka do hanácké metropole jen bránit. „Přijeli jsme s cílem vyhrát nebo alespoň bodovat,“ řekl po utkání Martin Pláněk.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku Právě devatenáctiletý odchovanec znojemského hokeje se stal jednou z hlavních postav sobotního večera.

Utkání ovšem nezačalo pro jeho tým vůbec dobře. Už ve třetí minutě pláchl hostující obraně Michal Černý a střelou na bezmocného Kacetla poslal Hanáky do vedení. Znojemští se oklepali ve třinácté minutě, kdy se v přesilové hře prosadil Jiří David.

Na začátku druhé části měla střídačka Orlů ještě větší důvod k radosti. Zásluhou Vladimíra Říhy se hosté dostali do vedení. „Ve druhé třetině se začalo utkání vyvíjet pro náš celek dobře, mysleli jsme na zisk tří bodů,“ nechal se slyšet mládežnický reprezentant.

⇒  Martin Pláněk v zápase zaznamenal gól a asistenci

I přes několik slibných šancí Hanáků dokázal gólman Kacetl udržet ve druhé dvacetiminutovce čistý štít. Poslední perioda tak začala jednogólovým náskokem Znojma. „Když jsme nastupovali do třetí třetiny, říkali jsme si, že bychom mohli získat všechny tři body,“ přála si znojemská devítka.

Plány Orlů ale vzali za své hned v první minutě třetího dějství, kdy během několika sekund získali Kohouti dvojnásobnou přesilovou hru. A právě díky nedisciplinovanosti hostujících hráčů dokázala Mora otočit průběh utkání.

Tým z města proslaveného vínem přesto nesložil zbraně a důslednou hrou se začal tlačit před Žigárdyho. V třiapadesáté minutě se Znojmu dokonce podařilo vsítit branku, olomoucká klec však v tu dobu již nebyla na svém místě, takže rozhodnutí sudího bylo jednoznačné. „K té situaci bych se nechtěl vyjadřovat. Myslím si, že to byl regulérní gól. Kotouč šel do prázdné branky a domácí hráč úmyslně posunul klec,“ vrátil se hráč, jenž si v minulosti zkusil i dres Olomouce, k neuznané brance.

Orly to ale nemuselo vůbec mrzet, protože v následné přesilové hře srovnal stav zápasu Tomáš Komínek a poslal tak utkání do prodloužení. A právě v nastavené hře přišla chvíle nadějného juniora.

Olomoucký obránce Jan Mikel zcela mimo hru atakoval hostujícího hráče a nabídl soupeři šanci rozhodnout. Během početní výhody se ke kotouči dostal Martin Pláněk a prudkou střelou trefil bonusový bod pro Orly. „Hráli jsme přesilovku čtyři na tři, takže na ledě bylo hodně prostoru. Navíc David Bartoš mi poslal perfektní přihrávku. Nic jsem nevymýšlel a vystřelil hned z první. Jsem rád, že to tam spadlo,“ popsal autor vítězné branky rozhodující okamžik.