Martin Podešva: Poctivě trénujeme, lepší výsledky musí příjít

Rozhovory
ÚT 30. 8. 2011
<em>Znojmo</em> - Mladý útočník obléká znojemský dres druhou sezónu. V loňském ročníku se brzy katapultoval mezi nejproduktivnější hráče Orlů, také v letošní přípravě patří k těm bodově úspěšnějším. S parťáky z útoku Petrem Kankem a Janem Lattnerem se společně postarali již o osm přesných gólových zásahů a nadále baví diváky svými kombinacemi, přesto dvaadvacetiletý Martin Podešva se skromností říká: „Stále je co zlepšovat."
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Máte za sebou velkou část přípravy, sedm zápasů, jak bys je zhodnotil?
Zatím se nám příliš nedaří, ani samotná hra není stoprocentní, to samozřejmě víme. Máme ale ještě dost času, abychom to zlepšili a na sezónu se dobře připravili.

Odehráli jste také utkání proti soupeřům z EBEL, pocítil jsi nějaký rozdíl mezi těmito týmy a mužstvy z Česka?
Hráli jsme proti jednomu z nejhorších týmů EBEL, tedy proti Jesenici. Zápas s Vídní nám prakticky nic neřekl, protože nastoupili v improvizovaném složení. Prozatím se asi nedá o nějakém rozdílu mluvit, myslím, že ti těžší soupeři nás teprve čekají.

Nakousl jsi střetnutí s Vídní, nemrzí tě trochu, že Vídeňští nastoupili v tak pozměněné sestavě?
Rozhodně mě to trochu zamrzelo. Byl jsem zvědavý, jak dopadneme v měření sil právě s Vídní, která patří ke špičce v EBEL. Bohužel přijeli v takové sestavě, v jaké přijeli, takže to pro nás nebyl zápas, který by nás nějakým způsobem otestoval a připravil na sezónu.

Absolvovali jste již výjezd do Jesenice, do jedné z nejvzdálenějších zastávek v lize, jak cesta probíhala, kdy jste se vrátili zpět do Znojma?
Cesta trvala šest hodin, bylo to docela zdlouhavé. Když jsme jezdili do Chomutova, tak to trvalo také pět hodin, takže ta hodina navíc už není zas až tak rozhodující. V autobuse většinou spíme nebo koukáme na televizi. Do Znojma jsme se vrátili někdy ve čtvrt na pět ráno.

Martin Podešva nasbíral v loňské sezóně 23 bodů

Zatím poslední zápas jste odehráli v Třebíči, tam jste nedopadli úplně nejlépe.
To určitě nedopadli. Jednoduše jsme v Třebíči nepodali dobrý výkon, a proto jsme prohráli.

Trenéři přiznali, že právě v utkání s Třebíčí nebyli spokojeni se souhrou jednotlivých pětek, ty nastupuješ stabilně v útočné formaci s Petrem Kankem a Honzou Lattnerem, jak se vám spolu hraje?
Já si nemůžu stěžovat, s klukama se mi hraje super. Docela se nám daří i bodově, takže jsem zatím se svým výkonem i s prací našeho útoku spokojen, ale stále je co zlepšovat.

Jediný zápas, který jsi vynechal, byla domácí příprava s Jihlavou. Dva dny předtím v Olomouci jsi nedohrál, co se tehdy stalo?
To nebylo nic vážného. Hned při prvním střídání jsme se tam srazili nohou, takže to byla jen nějaká naraženina. Dva dny jsem si odpočinul a teď už je všechno v pořádku.

Mužstvo trápí vysoký počet vyloučených hráčů, poměrně často chodíš na trestnou lavici i ty, probíráte tyto tresty v kabině?
Trenéři nám říkali, že nejde, abychom byli tolikrát za zápas vyloučení, že to musíme zlepšit. Snažíme se na tom zapracovat, těžko říct, proč dostáváme tolik trestů. Ale ty fauly tam stále bohužel jsou.

Jste teď v plné tréninkové zátěži, jak probíhá takový klasický den?
Ráno začínáme posilovnou nebo něčím podobným, teprve pak jdeme na led. Trénink na ledě trvá ráno většinou hodinu, hodinu a půl. Odpoledne máme to samé – posilovnu, překážky, výběhy do schodů, poté jdeme zase hodinu na led.

Trávíš tedy dost času v posilovně, pociťuješ to na sobě při hře na ledě?
Určitě je dobře, že takto hodně trénujeme. Vše se dělá pro to, abychom byli dobře připraveni na soutěž. Až časem se ukáže, jestli to k něčemu bylo.

Čekají vás ještě tři přípravné zápasy, co by se dalo do startu ligy zlepšit na výkonu týmu? Kde vás zatím nejvíce tlačí bota?
Teď se snažíme více zapracovat na taktických věcech, takže by se hra měla celkově zlepšit a snad by to už mohlo začít stoprocentně fungovat.