Měli jsme pokračovat v naší hře, tvrdí Dopita

Aktuální zprávy
SO 9. 12. 2006
Z n o j m o - Lídr tabulky přijel do Znojma s jasnou představou zisku bodů, které potřeboval k udržení v čele extraligy. Orli také toužili po nějakém bodovém přídělu a podle toho do zápasu vstoupili. Již v šestnácté vteřině poprvé zvedali ruce nad hlavu po přesné Růžičkově trefě. Když ve čtvrté minutě skóroval Padělek, vypadalo to, že je jen otázkou času, kdy zaskočeným Tygrům udělí ránu z milosti. Zápas se ale vyvíjel úplně jinak a Orli odešli z ledu s prázdnou. <b>Jiří Dopita</b> po zápase jen suše hlesl: „Prohráli jsme si to sami.“
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Úvod utkání Orli odehráli předpisově. Poctivě bránili, napadali a měli gólových šancí na celý zápas. „První třetinu jsme hráli zodpovědně, hlídali jsme si jejich brejky. Dávali jsme to jednoduše ze třetiny, takže se k ničemu nedostali,“ líčí začátek Dopita. Jenže orlí brankostroj se zadrhnul již po čtyřech minutách. Od začátku druhého dějství Tygři vyrovnali hru, později i skóre a Znojmo se začalo trápit. „Liberec hrál pořád to stejné, akorát my jsme naši hru ve druhé třetině opustili. Hned ze začátku jeli dvakrát sami na bránu, dali gól a tím se dostali do hry. Měli jsme pokračovat v té hře, co jsme předváděli první třetinu, kdy to mohlo být možná tři, čtyři nula a mohli jsme zápas v klidu vyhrát,“ svěřuje se Dopita.

foto/
≡ Jiří Dopita

Orli vstoupili do poslední třetiny s odhodláním vyrvat Liberci alespoň bod. Největší příležitost k vyrovnání měl osmačtyřicet sekund před koncem Roman Erat, který byl určen jako exekutor trestného střílení za úmyslně posunutou branku libereckými zadáky. Jeho pokus o střelu si Hnilička zkušeně pohlídal. Po zápase se liberecký brankář přiznal, že očekával, že nájezd pojede Dopita. Ten ale přenechal tento úkol spoluhráči z útoku.

„Mně letos nájezdy moc nejdou, ještě jsem neskóroval. Romanovi se daří, umí je proměňovat velice dobře, vždycky to zvládal bez problému. Má letos dobrou sezónu, věří si, takže v tom problém není. Nikde není záruka, že kdybych jel já, že bych to dal,“ přiznává Dopita. Jeho slova podpořil i trenér Hořava: „Roman poslední dobou nájezdy proměňoval. Je v tom výborný, je klidný. Je to ale otázka štěstí a navíc čtyřicet vteřin před koncem je to těžké. Kdyby se to povedlo, bylo by to fajn, ale vůbec nic mu nevyčítáme. Udělal maximum.“

Znojmo nastoupilo do zápasu pouze se sedmnácti hráči do pole. Marodka postihla hlavně útočné řady. Na delší dobu jsou ze hry kromě Kucharczyka ještě Meidl, Selingr a Pucher, takže přestávka v extralize přijde vhod. Uvítá ji i Dopita, který musel kvůli viróze vynechat dva zápasy. „Potrénujeme, máme hodně zraněných, takže se musíme dát i zdravotně do kupy a hlavně se připravit na ty zápasy kolem Vánoc.“ S úsměvem rozptýlil i dohady, že jeho nemoc zavinily oslavy narozenin, které měl minulou sobotu: „Oslavy nebyly žádný, já už takový věci nedělám. Už si jenom tak s rodinou popřejeme.“

Trenér Hořava se rovněž vrátil k marodce Orlů: „Se zraněnýma je to na dýl, vypadá to minimálně na tři týdny. Pauzou se jejich absence trochu zkrátí. Přijdou tak jen o dva, o tři zápasy.“ Na střídačce Orlů se při zápase překvapivě objevil místo Petra Tučka Jaroslav Kameš. "Post brankářské dvojky jsme vyřešili. Angažovali jsme Jardu Kameše, protože chceme mít dva zkušené gólmany. Petr Tuček se vrátil zpět do Olomouce,“ vysvětlil znojemský kouč.