Město znovu podpořilo znojemský hokej. Děkujeme!

Aktuální zprávy
ÚT 6. 3. 2018
Znojemští zastupitelé rozhodli na svém posledním zasedání o přidělení dotací na podporu sportu ve městě v roce 2018. Finanční příspěvky poputují do pokladen více než 48 znojemských sportovních klubů. Hlavním sportem ve městě zůstává i nadále hokej.

Orli Znojmo hrající mezinárodní EBEL ligu získají z rozpočtu 8 milionů korun. Hokej je ve Znojmě dlouhodobě sportem číslo jedna. Průměrná návštěvnost na domácích zápasech za poslední čtyři roky dosahuje bezmála 3 000 diváků, což činí zápasy Orlů suverénně největší sportovní akcí ve znojemském regionu a druhou největší pravidelně pořádanou sportovní akcí v celém Jihomoravském kraji.

"Jménem znojemského hokeje bych rád touto cestou poděkoval celému vedení města Znojma a všem zastupitelům za zachovaní podpory, bez které by mládežnický ani dospělý hokej ve městě nemohl fungovat. Je nutno zdůraznit, že tato přidělená podpora není samozřejmostí, a o to více si jí vážíme. Věříme, že zachování důvěry odráží naši několikaletou systematickou práci na rozvoji jak mládežnického, tak profesionálního sportu v našem městě, ve které chceme pokračovat i v budoucnu," podotkl manažer klubu Orli Znojmo a místopředseda spolku HC Orli Znojmo - mládež Petr Veselý.

Orli v soutěžním ročníku EBEL 2017/2018 odehráli 54 ligových duelů, na které si našlo cestu více než 150 000 tisíc diváků v 5 zemích. Aktuálně 12 zápasů letošní sezóny bylo přenášeno v přímém televizním přenosu do Česka či Rakouska.

A-tým je navíc jen špičkou ledovce a zimní stadion využívá zhruba pětinu času. Zbytek patří mládeži, hobby hokejistům a veřejnosti. S průměrnou obsazeností kolem 90 % se zimní stadión řadí mezi nejvytíženější znojemská sportoviště.

Mládežnické týmy hokejistů a fotbalistů získají z dotací celkem 6 milionů korun, z toho 4 miliony korun spolek HC Orli Znojmo - mládež. "Mládežnický sport je pro nás prioritou, protože v dnešní líné počítačové době je důležité vést naše děti k pohybu a aktivnímu trávení volného času," doplňuje starosta města Znojma Jan Grois.

Město Znojmo je se svým příspěvkem "A" týmu Orlů i mládeži největším podporovatelem hokeje ve městě. Část z dotačních prostředků obě organizace posílají městu zpět za pronájem ledové plochy a spotřebované energie. U mládeže bude tato částka vzhledem ke každoročně se rozrůstající základně a počtu dětí v nejnižších kategoriích letos činit odhadem polovinu přidělených prostředků.

"Velké díky patří samozřejmě i našim věrným fanouškům a ostatním partnerům, bez nichž by toto nebylo možné. Budeme se snažit i nadále reprezentovat město Znojmo co možná nejlépe na všech úrovních," doplnil Veselý.