Muž zápasu: Marek Vorel

Aktuální zprávy
SO 28. 9. 2002
V s e t í n - První gól vstřelil v oslabení ukázkovým blafákem, druhý dorážkou ze tří metrů. Rozhodující ale bylo jeho prostrčení puku na Milana Procházku dvě minuty před koncem, které přineslo Orlům vítězství. "Jsem rád, že se mi dnes střelecky dařilo, ale důležité je vítězství," skromně tají svůj velký podíl na výhře Znojma Marek Vorel.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku Vsetín už dávno nemá na soupisce desítky mistrů světa a v brance Romana Čechmánka, ale stále se zde body lehce nezískávají. "Vsetín má mladý a bojovný tým, a i když už to není ten Vsetín, jak jsme ho znali dřív, pořád se tu nehraje lehce, což se dneska potvrdilo," říká Marek Vorel. Valaši jeho slova během zápasu několikrát potvrdili. Vždy když se Znojmo dostalo do jednobrankového vedení po chybě domácí obrany, dokázal Vsetín srovnat. "Škoda že jsme během zápasu nedokázali naše vedení držet déle, třeba deset patnáct minut, mohli jsme být v závěru klidnější," lituje mezer v obraně Marek. Přesto si myslí, že právě v závěru zápasu mělo Znojmo převahu: "Možná nám pomohlo, že jsme hráli na čtyři útoky, kdežto domácí jen na tři. Hrajeme tak už od začátku ligy a zatím nám to klape."

Vstup do sezóny se Orlům skutečně povedl, nejmíň do sobotní televizní dohrávky se dostali na druhou příčku. "Oproti minulým letům se nám vstup opravdu povedl, nevím čím to je, snad tím, že hrajeme zodpovědněji," snažil se Marek Vorel hledat příčiny pomalejších rozjezdů v minulosti. "Snad nám to vydrží i nadále. Teď se ale soustředíme už zase jen na nedělní zápas s Litvínovem," dodal.