Na Maďary s novou posilou v sestavě a pro všechny ženy zdarma!

ÚT 25. 10. 2016
Na znojemské Orly čeká náročný program v podobě dvou zápasů ve dvou dnech. Prvním sokem je trápící se Fehérvár, který přijede na jih Moravy zabojovat o teprve druhou výhru na venkovním kluzišti. Utkání se hraje netradičně ve středu, buly je naplánováno na 18:30 a všechny ženy mají vstup zdarma!
» Hvězda soupeře
Mikloš Rajna před týdnem proti Znojmu dlouho držel naděje svého týmu na plný bodový zisk

Alba Volán nezažívá vůbec povedený vstup do sezóny. Se dvanácti body na kontě mu patří předposlední příčka v tabulce a v posledních devíti zápasech dokázal pouze jedenkrát zvítězit! Ačkoliv šlo o výhru cennou, jelikož získal skalp suverénní Vídně, k nakopnutí za lepšími výkony to nepomohlo.

A to ani navzdory tomu, že následující duely sehrál Fehérvár na domácím hřišti. Fanoušci byli zklamání, jelikož místo vytouženého posunu tabulkou nahoru přišly porážky od Salzburgu, Bolzana, Innsbrucku a Znojma, se kterým maďarský celek vyválčil alespoň bod za prohru v prodloužení.

Ve znojemském táboře je nálada hodně odlišná. Orli se pomalu odrážejí ode dna tabulky a aktuálně okupují osmou příčku. Pomoci splnit si prozatímní cíl v podobě šestého místa zaručujícího jistou účast v play-off by měla nově příchozí vytoužená posila Colton Yellow Horn.

Kanadský útočník se po neúspěšném angažmá v extralize vrátil zpět do míst, kde si získal svoji prestiž. "Moc se těším, až zase ve Znojmě naskočím na led. Loni jsme tady udělali velký úspěch a já doufám, že na něj budeme moci navázat, uděláme play-off a budeme úspěšní," prozrazuje staronová posila, která hned v první zápase nastoupí proti mužstvu, ve kterém v minulosti působila. "Je to v podstatě zápas jako každý jiný. Jasně, občas chcete váš starý tým porazit o něco víc, ale já se hlavně těším, až skočím na led. Doufám, že mi první utkání vyjde," dodává.

Otázkou tak zůstává, kam se Yellow Horn zařadí v sestavě. Na úterním tréninku jej trenéři přiřadili k Davidu Bartošovi, se kterým v loňské sezóně nasbíral spoustu bodů. Třetím do party byl Adam Hughesman, jenž aktuálně vévodí klubové listině střelců. Ve formaci s Teddy Da Costou a Štěpánem Csamangem figuroval také Peter Pucher, je proto pravděpodobné, že do středečního duelu zasáhne. Kouč Jiří Režnar naopak bude postrádat Patrika Nováka, Romana Tomase a Jana Lattnera. Nejistý je také start Jiřího Berouna.

Pokud nemůžete podpořit Orly přímo v Nevoga Aréně, pak můžete zápas sledovat prostřednictvím placeného streamu, případně přes textový online přenos.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
25 12 10 3 0 104:90

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo Fehérvár AV19
pozice v tabulce 8. 11.
body 19 12
aktuální forma Znojmo - Innsbruck 2:1
Znojmo - Dornbirn 4:3
Fehérvár - Znojmo 3:4p
Fehérvár - Innsbruck 3:4
Fehérvár - Bolzano 2:4
Fehérvár - Znojmo 3:4p
nejproduktivnější hráč Radek Číp, 9 bodů (4 + 5) Andrew Sarauer, 9 bodů (4 + 5)
nejproduktivnější obránce Libor Šulák, 9 bodů (2 + 7) Kevin Sagert, 4 body (2 + 2)
brankáři Patrik Nechvátal (92,0 %) Miklos Rajna (89,5 %)
využití přesilovek 13,5 % 15,6 %
úspěšnost oslabení 84,8 % 84,6 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#22 Manuel Nikolić, #23 Stefan Siegel
Čároví rozhodčí:#68 Maxmilian Gattol, #71 David Nothegger

Sestavy z posledních zápasů

Nechvátal – Šulák, Lakos, Řezníček, McMonagle, Stehlík, Biro, Kadeřávek – Vodný, Plíhal, Číp – Hughesman, Bartoš, Csamango – Beroun, Da Costa, Lattner – Špaček, Wronka, Šeda – Györi.
Rajna – Owens, Mnavian, Sagert, Makowski, Sziranyi, Szaller, Szabo - Serpatki, Orban, Sofron – Koger, Sarauer, Bodo - Courchaine, Vas, Maylan – Reisz, Kocsis, Vincze.