Na Silvestra se ve Znojmě představí ženská reprezentace

Reprezentace
ST 30. 12. 2015
Poslední soutěžní zápas kalendářního roku 2015 ve Znojmě bude mít znovu reprezentační příchuť. Český národní tým žen se zde střetne v rámci Turnaje čtyř s Rakouskem. V nominaci českého družstva nechybí znojemská odchovankyně Petra Herzigová. Vstup je zdarma.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Ženský výběr se ve Znojmě sejde už 30. prosince odpoledne. O den později od 15:00 zahájí na znojemském ledě Turnaj čtyř soubojem s Rakouskem. Na Nový rok se přesune přes hranice do nedalekého St. Pöltenu, kde nejprve vyzve Maďarsko a 2. ledna pak Kanadu.

Reprezentační týmy se v poslední době na jihu Moravy představují pravidelně. Výběr žen zde v obou předchozích sezónách v rámci přípravy sehrál přípravná utkání s Ruskami, bonbónkem na závěr loňské hokejové sezóny bylo utkání mužské reprezentace proti Finsku těsně před domácím mistrovstvím světa.

"Jsme nesmírně rádi, že se ve Znojmě znovu představí některý z reprezentačních výběrů. Týmům dokážeme nabídnout kvalitní zázemí, fanouškům zase zajímavé utkání, kterým si mohou zpestřit závěr roku. Naše vztahy s Českým svazem ledního hokeje jsou velmi dobré a další společná jednání cílíme na to, abychom do Znojma znovu dokázali dostat mužskou reprezentaci," řekl manažer Orlů Petr Veselý.

Program novoročního turnaje čtyř zemí

středa 30. prosince:
19:00 Rakousko – Kanada (St. Pölten)

čtvrtek 31. prosince:
15:00 Česko – Rakousko (Znojmo)
16:00 Kanada – Maďarsko (St. Pölten)

pátek 1. ledna:
18:30 Česko – Maďarsko (St. Pölten)

sobota 2. ledna:
10:30 Maďarsko – Rakousko (St. Pölten)
13:30 Kanada – Česko (St. Pölten)

Nominace českého týmu

Brankářky:
Karolína Juřicová (Havlíčkův Brod), Klára Peslarová (SDE Stockholm, Švédsko).

Obránkyně:
Petra Herzigová (SDE Stockholm, Švédsko), Pavlína Horálková (Krasnojarsk, Rusko), Kateřina Flachsová (Reinach, Švýcarsko), Ivana Černá (Litoměřice), Aneta Tejralová (Petrohrad, Rusko), Libuše Holá (Děčín).

Útočnice:
Lucie Manhartová (Krasnojarsk, Rusko), Simona Studentová (Reinach, Švýcarsko), Lucie Povová (Litoměřice), Alena Polenská (Petrohrad, Rusko), Vendula Přibylová (Šumperk), Tereza Vanišová (Hockey Training Institute, Kanada), Aneta Lédlová (Ontario Hockey Academy, Kanada), Dominika Forejtová (Liberec), Kateřina Bukolská, Michaela Pejzlová (obě Stanstead College, Kanada), Natálie Mlýnková (Zlín), Kristýna Kaltounková (Jihlava).

Realizační tým:

Manažer: David Moravec