Na ostrý start jsme připraveni, těší se Jiří Režnar

Aktuální zprávy
ÚT 9. 9. 2014
Letní příprava je minulostí, a to jak na suchu, tak na ledě. Bilance vyznívá spíše negativně, tři výhry, dvě remízy a pět proher nezní dobře. Mezi výhrami jsou však skalpy týmů z první ligy, extraligy i ruské KHL. I to svědčí o kvalitě týmu, který se již od pátku začne rvát o co nejlepší výsledek.

Po dlouhé letní pauze byla očekávání všech fanoušků ve Znojmě vysoká, ať už od revitalizace stadionu, tak od z velké části obměněného kádru. Již od prvních zápasů bylo jisté, že v sezoně bude na co koukat. „Příprava na soutěž je důležitá, o tom se nedá polemizovat. Některé výkony byly dobré, některé špatné. Normálně platí: Dobrý vstup do přípravy, špatný vstup do sezony. Zápasy ale splnily přesně to, co měly. Zkoušeli jsme nové kombinace mezi hráči, s tolika změnami ve složení to ani jinak nešlo. Zatím ale sezona nezačala,“ uvedl znojemský trenér Jiří Režnar.

Jako každý rok hráči na závěru suché přípravy procházeli lékařskými prohlídkami, které pomohly zjistit progres v tréninku. Pro znojemské hráče dopadly testy nad očekávání dobře. „S testy jsem byl opravdu spokojen, jde vidět, že jsme v létě odvedli kus dobré práce. Dřina na suchu je pro nás takový základ, na kterém jednak budeme stavět a jednak z něj po celou sezonu těžit. Mladí hráči kondici nabrali, zkušenější hráči obnovili, udržují si ji dlouhodobě,“ prozradil Režnar.

První zápasy nedopadly pro Orly špatně. Remíza s Jihlavou, těsná porážka od Pardubic a výhra nad ruským Chabarovskem slibovaly dobrý vstup do zápasového rytmu. „Zápas s Chabarovskem byl opravdu skvělý. S téměř kompletním kádrem, tehdy chyběl jen Ondra Fiala, jsme předvedli dobrý výkon a nakonec Rusy porazili,“ vzpomínal znojemský lodivod.

Některé duely však uspokojivé výsledky nepřinesly. Především pak domácí prohra s Boleslaví. „Byl to pro nás špatný zápas, ale takové pro mě byly všechny prohry na domácím ledě. Ze všeho se ale můžeme poučit, ze všeho si můžeme něco odnést a použít to v sezoně. Jak na tom doopravdy jsme, se ukáže až po třech, čtyřech kolech,“ uzavřel kouč.

Oproti přípravě ještě navíc přibyly nějaké změny. Jedničkou v brankovišti bude pro začátek sezony srpnová posila Lukáš Cikánek, dokud Tomek nedoléčí zraněnou ruku. Bek Jiří Klimíček také neodehrál všechna přípravná utkání, přesto se s ním do sezony počítá. Naopak na zkoušce neobstál obránce Marek Drtina, který odešel do Nitry. Tým po dvou letech opustil také Petr Beránek, jenž se zkusí prosadit v extraligovém Hradci.

Začátek sezony mají naplánován Orli na domácím stadionu, na vinobraní přivítají Vídeň, o dva dny později Salzburg. Až do poloviny října se pak znojemští hráči budou představovat doma výhradně v neděli. Zajímavé je, že v prvních sedmi kolech narazí Jihomoravané hned dvakrát na Salzburg a Bolzano.