Na znojemský led míří poprvé italské Bolzano

PÁ 6. 12. 2013
Během jediného týdne se znojemští hokejisté utkají podruhé s nováčkem EBEL z italského Bolzana, tentokrát však před svými fanoušky. První vzájemný duel Orli prohráli těsně 2:3, nyní chtějí soupeři porážku vrátit. Úvodní buly je naplánováno na 17:30
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024
» Hvězda soupeře
Sebastien Piche. Pětadvacetiletý hráč se pyšní titulem nejproduktivnějšího obránce ligy. Na svém kontě má osm branek a dvacet jedna asistencí.

Dlouho očekávaný první zápas proti Bolzanu přinesl vše, co může fanoušek od hokeje očekávat. Italové se dostali do vedení 3:0, které trvalo po dvě třetiny. Ve třetí části Znojmo sice mocně dotahovalo, ale Bolzano, i s trochou štěstí, přeci jen uhájilo těsné vítězství 3:2. Vítězný gól si připsal Kim Strömberg, který ještě loni působil ve znojemském dresu.

Italskému celku se v minulém zápase příliš nedařilo. Na ledě Vídně podlehli 3:1. "Před zápasem ve Vídni jsme seděli osm hodin v autobuse. Ve Znojmě to bude lepší v tom, že budeme určitě odpočatější. Nečeká nás ale lehký soupeř," říká k zápasu obránce Matt Tomassoni.

Znojmo sice ve včerejším zápase celkem jednoznačně porazilo předposlední Innsbruck, přesto trenér Režnar s výkonem svých svěřenců spokojen nebyl. "Jestli budeme tako hrát i proti Bolzanu, nevyhrajeme," prohlásil znojemský kouč.

Do sestavy se v zápase proti Innsbrucku vrátil obránce Andrew Thomas a svůj návrat okořenil úvodním gólem střetnutí. Mimo hru ale stále zůstávají dlouhodobě zraněný Patrik Novák a také Jan Lattner. "Honzův návrat jsme příliš uspěchali, ještě to není dobré. Možná bude hrát v úterý, ale proti Bolzanu určitě nenastoupí," uvedl na adresu znojemského odchovance trenér Jiří Režnar.

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo HC Bolzano
pozice v tabulce 6. 4.
body 33 38
aktuální forma Znojmo – Innsburck 6:2
Znojmo – Villach 4:5
Vídeň – Znojmo 2:3
Vídeň – Bolzano 3:1
Graz – Bolzano 1:4
Bolzano – Klagenfurt 2:1
nejproduktivnější hráč Adam Havlík, 28 bodů (9 + 19) Mark Santorelli, 32 bodů (8 + 24)
nejproduktivnější obránce Richard Pavlikovský, 16 bodů (3 + 13) Sebastian Piche, 29 bodů (8 + 21)
brankář Sasu Hovi (90,2%) Jaroslav Hübl (90,7%)
využití přesilovek 18,80 % 20,97 %
úspěšnost oslabení 84,68 % 82,88 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: Peter Gebei #11, Viktor Trilar #4
Čároví rozhodčí:Trpimir Piragic #83, Martin Smeibidlo #60

Sestavy z posledních zápasů

Hovi – Štach, Thomas, Pavlikovský, Kolarz, Sova, Bořuta, Magovac, Müller – Procházka, Blatný, Jarůšek – Podešva, Pucher, Havlík – Beroun, Šeda, Beránek – Fiala, Bartoš, Finsterle.
Hübl - Egger, Nicoletti, Piche, Tomassoni, Charlebois, Miglioranzi – Esposito, Strömberg, Santorelli – Beaudoin, Whitfield, Pance – Bernard, Esposito, Gander - Schofield, Zisser, Wunderer.