Naděje na play off zhasla, ale stále je o co bojovat

PO 16. 2. 2009
<em>Znojmo</em> - Porážkou v Plzni si Orli zavřeli dvěře do play off. V dalších zápasech musí stále bojovat, neboť každý bod se bude ve skupině o udržení počítat. V úterý přivítají na svém ledě Liberec, se kterým sice první utkání prohráli, ale z dalších dvou duelů vytěžili maximální počet bodů. Tygři jsou na deváté pozici a o účast v předkole play off již nemohou přijít. Souboj dravců začíná od 17:30 v Hostan aréně. Významné utkání sehraje stálice Znojma Radek Haman, jehož čeká jubilejní 800. start v naší nejvyšší soutěži.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024
⇒ Proti Liberci si může Radek Haman odškrtnout 800. extraligový zápas.

Bílí Tygři neprožívají příliš vydařenou sezónu a dlouho neměli nic jistého. V závěru základní části šla jejich forma nahoru a nakonec nebudou chybět mezi nejlepšími deseti týmy, které si to rozdají o mistrovský titul. Rozhodli o tom především díky sedmi výhrám z posledních deseti zápasů.

Jejich poslední dva zápasy se však liší jako den a noc. Nejprve se blýskli vítězstvím 7:1 na Slavii, kde předvedli parádní výkon. V nedělním střetnutí naopak nestačili na domácí Litvínov, jemuž nevstřelili ani jednu branku a podlehli 0:4. Liberec má v závěru základní části nevýhodu, jelikož se musí vypořádat se čtyřmi venkovními zápasy v řadě.

Lídrem libereckých statistik je s 38 (16+22) body Pavel Kašpařík. O tři body zpět zůstává se 17 góly nejlepší střelec mužstva Václav Pletka, který drží jednobodový náskok před útočným duem Václav Nedorost - Andrej Podkonický. Velkou posilou se stal Radim Vrbata, jenž přišel z Mladé Boleslavi.

Tradičně produktivním obráncem je Valdemar Jiruš, jehož statistika letos udává dvě branky a jednadvacet asistencí. Severočeši měli po celou sezónu problémy s brankáři, nakonec se jim povedlo angažovat finského gólmana Tero Leinonena, který se usadil na postu jedničky.

Souboje mezi Znojmem a Libercem byly v posledních letech většinou chudé na branky, ovšem letos je tomu naopak. Ve třech zápasech padlo 20 gólů, z nichž si oba celky připsaly přesně polovinu. Bílí Tygři dokázali zvítězit pouze v prvním klání 4:1, v odvetě se z výhry 4:3 radovali Orli a poté uspěli poměrem 5:3 i v Liberci.

Domácí budou znovu postrádat dlouhodobě zraněné Jiřího Berouna a Lubomíra Štacha. Chybět bude i kapitán Radim Bičánek, který si za faul v Plzni musí odpykat jednozápasový trest. Liberec se musí obejít bez Tomáše Haranta, Petra Nedvěda a Antonína Duška. Nejistý je také start Borise Žabky, Milana Bartoviče, Petra Šachla a Valdemara Jiruše, které postihla viróza.

Sestavy z posledních utkání

HC ZNOJEMŠTÍ ORLI: Trvaj - Mrázek, Bičánek, Chvátal, Rýgl, Tesařík, Mojžíš, Švrček - Erat, Dopita, Selingr - Růžička, Haman, Plášek - Svoboda, Procházka, Demel - Kucharczyk, Meidl, Čachotský

BÍLÍ TYGŘI LIBEREC: Leinonen - Jareš, Modrý, Hunkes, Jiruš, Derner, Žabka, Holub - R. Vrbata, V. Nedorost, Blatný - Vantuch, Kašpařík, Pletka - Pabiška, Víšek, Podkonický - Špaček

Ostatní zápasy 51. kola