Napadení fanoušci ve Vsetíně

Dění v hokejovém světě
ÚT 1. 10. 2002
V s e t í n - Po pátečním vyhraném zápase ve Vsetíně došlo na parkovišti u zimního stadionu k nepříjemnému incidentu. Trojice místních výtržníků napadla skupinku znojemských fanoušků, která se vracela ke svému autobusu. Jejich cílem bylo kromě vyvolání šarvátky také ukořistit bubny znojemských fanoušků.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024 Jak říká očitý svědek incidentu, šéf znojemského fanklubu Pavel Urbánek, situace s bubny však nebyla tím nejhorším. "Zatímco jsme se vydali zachraňovat naše bubny, ženy, děti a starci odešli do autobusu. Útočníci ale prokázali výjimečný smysl pro zbabělost, když jeden z nich vběhl do autobusu a surově napadl jednoho z našich starších kolegů." Jednašedesátiletý znojemský fanoušek musel poté vyhledat lékařské ošetření, několik šrámů si odnesly i další osoby. "Bubny jsme nakonec dostali zpátky, i když ne úplně bez problémů. Přivolaná hlídka policie nám při bližším popisu pachatelů řekla, že se jedná o známé firmy a že nebude problém si je v místních hospodách najít," dodal Pavel Urbánek. Autobus se znojemskými fanoušky tak dojel domů až hluboko v noci, ale horší je podle předsedy fanklubu Orlů pocit, který si ze Vsetína dovezli: "Je to něco neuvěřitelného, člověk aby se bál opravdu někam vyjet."

V letošní sezóně to nebyl první problém s "fanoušky" Vsetína. Při úvodním zápase s Plzní skončil jeden z příznivců hostí v blízkém potoce jen proto, že měl na sobě dres Keramiky. Ředitele vsetínského klubu Oldřicha Štefla podobné incidenty mrzí: "Bohužel ale náš klub, respektive agentura, která zajišťuje bezpečnost na zápasech, může hlídat pořádek pouze v prostorách zimního stadionu. Vše ostatní je záležitostí policie." Vsetínští fanoušci zatím až na několik výjimek nebyli iniciátory jakýchkoli excesů. Riziko opakování letošních nepříjemností se bude vsetínský klub podle Oldřicha Štefla snažit minimalizovat. "Snažíme se přimět policii přijmout opatření, která by podobným incidentům měla zamezit," dodal Štefl.