Naposledy v tomto roce, do zasněženého Znojma přijíždí tápající Graz

PO 29. 12. 2014
Poslední utkání v roce 2014 odehrají znojemští hokejisté v úterý 30. prosince. Na půdu druhého nejlepšího domácího týmu EBEL zavítá nepříliš oblíbený Graz. Úvodní buly bude vhozeno v 18:30 hodin. Buďte u toho!
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024
» Hvězda soupeře
Slovenského útočníka Marka Zagrapana znají i fanoušci české extraligy. Loni hrál v Třinci i na Kladně. Působil ale i v zámoří, v KHL i ve Finsku. V této sezóně patří k nejproduktivnějším hráčům Grazu.

Zatímco ještě v listopadu bojovali Znojmo i Graz o druhé místo v tabulce, v prosinci se jim výsledkově příliš nedaří. Rakušané zvítězili za dva body naposledy 7. prosince, od té doby se vezou na černé vlně a v neděli proti Villachu utržili sedmou prohru v řadě. "Poslední utkání v tomto roce chceme bezpodmínečně vyhrát a vrátit se na vítěznou sérii. Nepředvádíme špatné výkony, jdeme dobrý směrem, ale musíme se soustředit po celých šedesát minut," říká americký kouč Todd Bjorkstrand.

Naposledy se jeho celek střetl s Orly 23. listopadu. Ještě šest minut před koncem vedly devětadevadesátky 2:0, ovšem poté nastartoval Peter Pucher Orly k parádnímu obrazu a v šedesáté minutě zvyšoval na konečných 4:2 Branislav Rehuš.

Pro oba týmy to bude poslední zápas roku 2014. Od té doby, co působí Znojmo v EBEL nedokázalo v tomto utkání uspět, a tak si bude chtít jistě spravit reputaci. V případě bodového zisku může navíc osmému Grazu odskočit až o šest bodů a posunout se tabulkou na čtvrté místo. "Budeme se snažit vsugerovat soupeři naši hru a tlačit se do branky. Musíme znovu těžit i z přesilovek a dávat v nich góly," přibližuje taktiku útočník Roman Tomas.

V nedělním vítězném utkání se na ledě neobjevili kromě Pavla Rosy a Jindřicha Abdula ani beci Jakub Grof s Martinem Bačou. "Musíme se dívat i na to, jak to klukům momentálně jde. Martin byl dlouhodobě zraněný. Tlačili jsme jej, aby šel co nejdříve do hry. Musí se dát ale i kondičně dohromady. To stejné platí o Jakubovi, který měl déle něž týden virózu a stále to na něm je vidět. Oba je budeme potřebovat v dalších zápasech," prozrazuje trenér Jiří Režnar.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
16 3 9 1 3 30:47

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo Moser Medical Graz99ers
pozice v tabulce 5. 8.
body 36 32
aktuální forma Znojmo - Klagenfurt 4:2
Vídeň - Znojmo 5:3
Villach - Znojmo 4:2
Villach - Graz 3:2
Graz - Klagenfurt 3:4p
Linz - Graz 5:1
nejproduktivnější hráč Peter Pucher, 33 bodů (13 + 20) Manuel Ganahl, 21 bodů (10 + 11)
nejproduktivnější obránce Lubomír Štach, 21 bodů (5 + 16) Matt Kelly, 12 bodů (6 + 6)
brankáři Chris Holt (89,92 %) Danny Sabourin (91,44 %)
využití přesilovek 27,39 % 20,69 %
úspěšnost oslabení 75,54 % 83,19 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: #11 Peter Gebei, #16 Milan Zrnic
Čároví rozhodčí: #89 Michael Hofstätter, #51 Marton Nemeth

Sestavy z posledních zápasů

Holt – Pavlikovský, Nemčík, Bořuta, Klimíček, Štach, Jass, Sova – Lattner, Šeda, Havlík – Beroun, Pucher, Číp – Tomas, Podešva, Rehuš – Fiala, Bartoš, Novák.
Sabourin – Cuma, Ganzak, Marto, Kelly, Moderer, Reinthaler, Petrovitz – Latendresse, Bastiansen, Petruška - Zagrapan, Werner, Walker – Ganahl, Pinter, Verlic – Natter, Zusevics, Strohmeier.