Naše chyby nás nepoložily. Jsme silní, těší Ondřeje Fialu

ÚT 11. 12. 2012
<em>Znojmo</em> - Přestože na jihu Moravy působí teprve od jara, již nyní se stal jedním z nejvytíženějších útočníků Znojma. Svým přehledem a vysokou úspěšností při buly si právem vysloužil post centra první útočné formace. Ondřej Fiala si angažmá v orlím dresu pochvaluje. Po skvělém nedělním duelu s Villachem, v němž vsítil sedmý gól svých barev, však dokázal najít několik nedostatků ve hře Znojma. „Něco podobného by se nám nemělo stávat,“ varoval pětadvacetiletý forvard.

Jak byste zhodnotil průběh zápasu s Villachem?
Důležitý byl vstup do první třetiny, který se nám opravdu podařil. Hráli jsme to, co jsme měli. Každý si plnil své povinnosti, bojoval. Ve druhé třetině se v naší hře objevilo několik chyb, díky kterým se soupeř dostal do šancí. A bohužel dvakrát trestal. Naštěstí jsme ještě ve druhé třetině dokázali opět trochu odskočit. Třetí třetina už byla z naší strany opět dobrá. Podařilo se nám dát hned v prvním střídání gól, což bylo důležité. Pak už jsme hráli uvolněně. Každý to, co měl.

První třetinu jste vyhráli 4:0, nepřišlo poté nějaké podvědomé uspokojení?
Tady ty výsledky 3:0, 4:0 na začátku utkání jsou vždycky nebezpečné. Lehce se potom podlehne sebeuspokojení, a to se může vymstít. To se trochu stalo i nám. Udělali jsme několik nesmyslných chyb, ze kterých pramenily góly v naší síti. Je hodně důležité, že nás to nepoložilo. Oklepali jsme se a nic podstatného už soupeři nepovolili.

S předváděnou hrou ve druhé třetině jste tedy nebyli úplně potěšeni, bylo o přestávce v kabině dusno?
Je pravda, že proběhlo nějaké hecování. Bylo potřeba si vše vyříkat. Něco podobného by se nám nemělo stávat. Utkání jsme si sami zkomplikovali. Příště už by to pro nás nemuselo dopadnout dobře.

foto
⇒  Ondřej Fiala

Vy sám jste dal velmi zajímavý gól, můžete jej popsat?
Bylo to trochu štěstí. Trochu víc štěstí. Ale to k tomu patří. Hráli jsme přesilovou hru. V jednom momentu jsem měl Bryana Bickella a Richarda Jarůška po stranách, hodně se rozestoupili a pro mě tak vznikl volný prostor. Ještě navíc gólman proti mně tak zvláštně vyjel, takže jsem do puku vlastně jen tak píchl hokejkou, kterou jsem měl jen v jedné ruce.

V zápasech Znojma s Villachem padá hodně branek, čím to může být?
Villach je dobrý ofenzivní tým. Mají výborné ofenzivní hráče, kteří rychle bruslí, to se musí někde projevit. To, že padají góly, je jen dobře. Stejně tak i my jsme ofenzivněji laděni. V našich vzájemných duelech je vždy důležité zachytit začátek, kdy padá mnoho gólů. Začátek utkání v tomto případě hodně rozhoduje.

Trenéři trochu proházeli hráče v jednotlivých formacích, jak se vám hraje v novém útoku s Richardem Jarůškem a Bryanem Bickellem?
Někdy je potřeba dát sestavě nový impulz. Je patrné, že v posledních několika zápasech ten impulz máme, předtím jsme působili trochu ospale. Teď dáváme více gólů. Je vidět, že si rozumíme. Myslím, že podobné to je i v ostatních formacích. Kluci si sedli a zatím se daří.

Svým výkonem jste doslova strhli domácí publikum, vnímali jste atmosféru?
Diváci ve Znojmě jsou bouřliví téměř pořád. Alespoň já mám takovou zkušenost. Vždycky je slyšíme. Samozřejmě ne vždy se jim líbí to, co předvádíme na ledě, ale to se prostě stává. Oni chtějí vidět pořádný hokej. Musím říct, že diváci tady jsou hodně chápaví. Hnali nás dopředu. Doufám, že takový hokej budeme předvádět i dál.