Nejsme mančaft na odpis, burcuje Jan Trojan

Rozhovory
ČT 13. 1. 2011
<em>Znojmo</em> - Středeční domácí zápas s Havlíčkovým Brodem byl dalším z mnoha, ve kterém se objevila početná enkláva znojemských juniorů. Filozofie klubu zní jasně – Mládí vpřed! Ať se to někomu líbí, či nelíbí, náctiletí borci dnes tvoří podstatnou část orlího A týmu. Jedním z hráčů, jenž se stabilně objevuje na střídačce pod taktovkou Karla Soudka, je sympatický útočník Jan Trojan. V utkání s Rebely se sice nezapsal do listiny střelců, kus poctivé práce však odvedl. „Makáme v zápasech a přináší to ovoce,“ okomentoval bodovou nadílku posledních dní.

Stává se to již zlatým pravidlem, Orli potřebují prohrávat, aby přepnuli na vyšší obrátky a rozjeli svou gólovou mašinu, která v posledních kolech kosí jednoho soupeře za druhým. Nejinak tomu bylo i proti Havlíčkovu Brodu. Úvodní část byla v podání znojemských hráčů prachbídná. „První třetina se nám moc nepovedla. Málo jsme bruslili, málo jsme dohrávali osobní souboje,“ potvrdil po utkání Trojan. Ve druhém dějství však přišel obrat, na led se vrátilo jiné mužstvo a soupeř se nestačil divit. „V kabině jsme dostali trochu vynadáno, tak jsme to potom od druhé třetiny zvedli. Myslím, že jsme hráli líp a vyhráli jsme zaslouženě,“ hodnotí mladý útočník.

Další tři body a zaváhání Hradce Králové posunuly znojemskou letku na 5. místo a s devětapadesáti body jsou Orli na dostřel čtvrté Olomouce. Není tedy až tak nereálný přímý postup do čtvrtfinále play-off. „Tabulku určitě sledujeme. Samozřejmě je to lepší, než prohrávat, hodně to potěší.“

Jan Trojan (4 + 2)

I když věkem spadá Jan Trojan stále k juniorům, mezi muži se rozhodně neztrácí. Pravidelně nastupuje v ligových zápasech a ani bodově nestrádá, v posledních osmi utkáních si odnesl šest bodů za čtyři góly a dvě asistence. Přesto si rozdíl mezi juniorkou a A mužstvem uvědomuje. „Hráči jsou tady o hodně chytřejší a hlavně silnější, je to celkově náročnější,“ popisuje nejmarkantnější rozdíly. Počínání svých mladších kolegů stále sleduje a doufá, že jim v případných vyřazovacích bojích pomůže. „Samozřejmě jsem rád, že se klukům daří, věřím, že se dostanou do play-off. Snad jim ještě pomůžu,“ přeje si Trojan.

Proti Rebelům Trojan neskóroval, přesto video s jeho kuriózním gólem z pondělního střetnutí v Jihlavě obíhá internetové servery. Sám hráč přiznává, že k němu přišel trochu jako slepý k houslím. „Dostali jsme se tam do protiútoku. Tomáš Rachůnek dojížděl puk a já jsem šlapal do brány. Tomáš mi tam přihrál, jejich gólman vystrčil hokejku a ztečoval mi puk do hlavy, do ucha, odtud se to odrazilo do brány,“ smál se Trojan.

Stejně jako fanoušci na diskuzních fórech, také hráči nelibě nesli výroky generálního manažera Ústí nad Labem Roberta Kysely. „Já bych se k tomu nerad vyjadřoval,“ nebyl zpočátku příliš sdílný juniorský útočník. „Stalo se, neodehráli jsme tam dobrý zápas, dostali jsme deset gólů, to se občas stane. Myslím si, že jsme dalšími výkony ukázali, že to byla náhoda, že nejsme mančaft na odpis,“ uzavřel celou kauzu Jan Trojan.