Nejvíce pálí Němec, králem na vhazování je Plíhal

Statistická smršť
ČT 16. 11. 2017
Na kterého znojemského hráče by si měli dát soupeři pozor? Kdo se dostává k nejvíce střelám? Kdo a jak využívá své šance? A kdo exceluje na vhazování? Nejen na tyto otázky odpovídá následující článek o individuálních statistikách hráčů.

Dohromady šedesát dvakrát vystřelil na branku soupeře Erik Němec, z toho šest puků proniklo za brankovou čáru. Jeho střelecká efektivita tedy činí 9,7 %. V pořadí druhým nejaktivnějším střelcem ve znojemských barvách je Kanaďan Colton Yellow Horn, jenž v devatenácti zápasech pálil šestapadesátkrát a osmkrát z toho skóroval. Střelecká efektivita je tedy vyšší než u Němce a odpovídá 14,3 %.

Střelecky nejaktivnější hráči

• Erik Němec (Ú), 62 střel
  • Colton Yellow Horn (Ú), 56 střel
  • Jan Lattner (O), 46 střel
  • Radek Číp (Ú), 45 střel
  • Petr Mrázek (Ú), 42 střel
  • Jakub Stehlík (O), 37 střel
  • Marek Biro (O), 32 střel
  • David Bartoš (Ú), 28 střel
  • Jan Pohl (O), 27 střel
  • Antonín Bořuta (O), 25 střel
  • Štěpán Csamangó (Ú), 25 střel

Pomyslný bronz patří obránci Janu Lattnerovi se čtyřiceti šesti střelami a čtyřmi góly. Efektivita pak odpovídá 8,7 %. Více než čtyřicet střel mají na svém kontě i útočníci Radek Číp (45 střel, 5 branek, střelecká efektivita 11,1 %) a Petr Mrázek (42 střel, 3 branky, střelecká efektivita 7,1 %).

Co se týče obránců, po Lattnerovi mají nejvíce střel Jakub Stehlík (37 střel, 1 branka, střelecká efektivita 2,7 %) a Marek Biro (32 střel, 1 branka, střelecká efektivita 3,1 %).

Pokud se na tyto statistiky podíváme z pohledu nejefektivnějšího střelce, je jím Marek Špaček, který své čtyři střely dokázal přetavit v jednu branku. Jeho efektivita pak činí 25 %. Druhou pozici zastává Tomáš Guman (9 střel, 2 branky, střelecká efektivita 22,2 %) a třetí je Patrik Novák (15 střel, 3 braky, střelecká efektivita 20 %). David Bartoš, který je třetím hráčem v týmovém bodování, vystřelil na gólmana osmadvacetkrát, z toho dal pět branek a jeho střelecká efektivita tedy odpovídá 17,9 %.

Z týmového hlediska patří Orlům desátá příčka. Jejich střelecká efektivita je 8,21 %. Ovšem například Klagenfurt, který je v ligové tabulce třetí, je ve statistice střelecké efektivity až poslední (7,12 %). Vídeň, absolutní lídr tabulky, má úspěšnost střelby 10,43 %, což stačí na třetí místo této statistiky. Nejlepší střelbu mají Innsbruck (10,65 %) a Graz (10,6 %).

Plíhal exceluje na buly

Nejlepší úspěšnost na vhazování má bezesporu útočník Tomáš Plíhal, který však zápasy před reprezentační přestávkou musel kvůli zranění vynechat. Dohromady absolvoval 179 buly, z toho ve 101 případech odešel jako vítěz. Jeho úspěšnost tak činí 56,4 %. Žádný jiný znojemský centr již na úspěšnost vyšší než 50 % nedosahuje. Rovných 50 % má Jiří Beroun.

Nejvíce vhazování má na svém kontě David Bartoš. Celkem se postavil na buly 307krát, z toho jich sto čtyřicet devět vyhrál. Úspěšnost tedy činí 48,5 %.