Nemohli to s námi vydržet, věřil před prodloužením trenér Stloukal

SO 2. 3. 2013
<em>Znojmo, Vídeň</em> - Čas 59:39. Orli stále vedou 3:2 a jsou blízko snížení série. Od modré čáry se napřahuje sedmadvacetiletý kanadský zadák Jamie Fraser. Kotouč letí Landsmanovi mezi nohy. Znojemské publikum ztuhne. Domácí se radují. Je vyrovnáno. Zápas rozhodne prodloužení. Přesto znojemský kouč Martin Stloukal věřil ve výhru svých svěřenců: "Hoši, teď je to naše," řekl jim o přestávce po třetí třetině.

Jak zápas hodnotíte? Vedli jste 3:1 a Vídeň dvacet sekund před koncem vyrovnala...
Neviděl jsem to zas tak špatně. O přestávce před prodloužením jsem klukům v kabině říkal, že je to play-off a toto k tomu prostě patří. Když se taková situace stane, tak nesmíte svěsit hlavy. Naopak si myslím, že to je pro nás výhoda, protože potřebujeme, aby se ten zápas hrál klidně na pět prodloužení. Vídeň už dneska tahala nohy.

Stejně jako ve Znojmě, i teď si vzala Vídeň oddechový čas ve druhé třetině...
Trenér tlačil hráče k tomu, aby s námi nezávodili. Už teď vidím, že máme víc natrénováno než oni, a proto musíme jít touto cestou. Je to naše velká výhoda. Jakmile se přestaneme hýbat a být aktivní, tak si nás tak rozeberou, že se nebudeme stačit divit. Musíme je nutit k tomu, aby neustále bruslili. V létě totiž netrénují tolik jako my. Nejsou na to zvyklí.

Oba týmy si zahrály pět na tři. Zatímco Vídeň tuto výhodu využila, vy ne...
Mrzí mě, že Mára Uram ztratil formu. Očekávám od něj stokrát víc, než momentálně předvádí. V play-off musíme tyto situace zvládat. Určitě vytknu Petrovi Pucherovi i tu velkou šanci, kterou na sebe nevzal a vymýšlel blbosti. Přesilovky jsou náš dlouhodobý problém, ale už se to postupně zlepšuje. Pro nás je nejlepší hra pět na pět.

Věřil jste si před prodloužením?
Určitě. Přišel jsem do kabiny a říkal jsem: Hoši, teď je to naše, protože oni to s námi nemůžou vydržet. Ještě když jsem viděl, že se bude hrát čtyři na čtyři, tak jsem se smál.

Vídeň se zkoušela hádat...
Ano. Rozhodčí jim to musel ukazovat v pravidlech. Já jsem byl taky přesvědčený, že play-off se hraje pět na pět. Jestliže je to čtyři na čtyři, tak je to samozřejmě výhoda pro nás.

Proč nenastoupili Richard Jarůšek a David Bartoš?
Jsou to oba mladí hráči a já k nim musím přistupovat také trochu výchovně. Jak Jarůšek, tak Bartoš hráli v obou zápasech špatně. Bartoš minul v prvním utkání chvíli před koncem první třetiny prázdnou branku. Stačilo jen zvednout puk a byl to druhý gól. To je stejná chyba, jako když pokazíte něco v obraně. V neděli ale budou hrát určitě oba dva.