Neproměňujeme přesilové hry, musíme se zlepšit, má jasno Peter Pucher

Rozhovory
ČT 30. 8. 2012
<em>Olomouc</em> - V rámci Regionálního poháru vyjeli Orli k odvetnému utkání na půdu prvoligové Olomouce. Domácím se povedl vstup do zápasu a následně i druhá třetina, díky níž si vytvořili dostatečný náskok, aby svého soupeře nakonec porazili 5:3. Dvě branky jihomoravského celku zaznamenal nejstarší hráč na ledě, osmatřicetiletý Peter Pucher.

Zatímco v prvním vzájemném střetnutí ovládli úvod zápasu hráči Znojma, v utkání na Hané se radovali po necelých dvou minutách hráči Olomouce. „Samozřejmě, když mužstvo inkasuje tak rychlou branku, moc mu to nepomůže. Nám se to přesně stalo a utkání se nevyvíjelo v náš prospěch. Měli jsme poté několik vyložených šancí, konkrétně i já. Měl jsem smůlu v zakončení, špatně jsem to vyřešil,“ mrzelo po utkání slovenského útočníka.

„Poté jsme se nedostali do zápasu. Hráči Olomouce výborně bruslili a pohybovali se po ledě. Snažili jsme se jim přizpůsobit, ale vázla nám kombinace mezi obránci a útočníky. Před utkáním jsme si říkali, že zkusíme trochu jinou taktiku, než jsme praktikovali v předchozích utkáních. Chtěli jsme změnit styl,“ prozradil hráč nosící na zádech číslo 33.

Ve druhé části se mužstvu Martina Stloukala nevedlo o moc lépe. V jejím začátku sice Orli srovnali stav duelu, poté však přišly tři branky Kohoutů a domácí znovu vedli. „Vyrobili jsme několik chyb a prohrávali o tři branky. Nevypadalo to s námi v tu chvíli dobře. Poté jsme dokázali snížit a věřili jsme, že Olomouc přetlačíme. Bohužel jsme obdrželi pátou branku a už jsme se do zápasu nedostali,“ pokračoval Peter Pucher.

„Trpíme na to, že neproměňujeme přesilové hry. Musíme se zlepšit, protože početní výhody rozhodují zápasy a v lize se nám to může stát osudným,“ přemýšlel o možných budoucích problémech.

V olomouckém utkání se tak mužstvu Orlů podařilo skórovat jen třikrát. O dvě z těchto tref se postaral Peter Pucher.

Peter Pucher v Olomouci dvakrát skóroval
„U první branky jsem dostal puk a hodil jsem si jej na bekhend. Domácí gólman byl v protipohybu, takže si mě ani nevšimnul,“ popsal gólový moment ze začátku druhé části.

„Druhá branka byla z dorážky. Ríša Jarůšek trefil puk do tyčky a já jsem to se štěstím dotlačil. Nebyly to žádné exkluzivní branky, ale každý gól se počítá,“ pokračoval hráč slovenské národnosti, který velkou část své hokejové kariéry spojil se znojemským hokejem.

I když se bývalý slovenský reprezentant trefil přesně hned dvakrát, počet vstřelených branek u jeho jména mohlo být větší. „Hlavně je škoda, že jsem neproměnil ostatní šance. Ve třetí třetině jsem měl dokonce tři vyložené příležitosti, kdy mi to spoluhráči nahráli. Byla to škoda, protože by tyto branky byly jistě důležitější, než ty, které jsem vstřelil. Zápas by se poté vyvíjel určitě jinak,“ mrzelo jej.

Na Hanou přicestovalo mužstvo z jižní Moravy po týdenním zápasovém půstu. V úterý totiž mělo Znojmo sehrát v domácím prostředí zápas s Pískem, hráči soupeřova celku však odmítli dorazit. Že by se ale herní pauza projevila na duelu v Olomouci, si odchovanec prešovského hokeje nepřipouští.

„Nesmíme se na to vymlouvat. Celý týden jsme trénovali různé herní situace, takže bych tomu nepřipisoval zvláštní význam. Určitě je lepší, pokud se hraje. Nicméně těch sedm dní, co jsme nehráli zápas, není důvod naší prohry.

A tak zatímco nyní tým Orlů, který před minulým ročníkem vstoupil do rakouské hokejové ligy, týden stál, během následujících čtyřiadvaceti hodin odehraje již druhé utkání. „Hrajeme v Přerově se Zvolenem. Je to extraligový slovenský mančaft, který má dobrý tým. Zdá se mi, že posílili, takže to bude skvělý zápas. Chceme se na ně připravit,“ přemýšlel o nadcházejícím soupeři.

„Je dobré, že hrajeme zápasy takto za sebou. Alespoň nás to prověří, jak jsme na tom se sílami.“