Nesmíme z hokeje dělat vědu, ví Peter Pucher

Rozhovory
ÚT 30. 9. 2014
Ikona Orlů, během odehraných šesti zápasů nejproduktivnější hráč a zároveň čtyřicetiletý matador. To je Peter Pucher, jenž ve Znojmě hraje již svou dvanáctou sezonu. Letos svými výkony potvrzuje, že má hokej v krvi, zároveň však tuší, že předváděná hra není úplně v pořádku. „Vymýšlíme zbytečné komplikace," říká útočník.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Jaký máte režim v týdnu bez zápasu?
Normálně trénujeme, jsme ve standardním zatížení. Máme tréninky zaměřené na taktiku a taky bruslení. Jako normálně.

Peter Pucher je nejproduktivnější hráč týmu

Jak jste spokojený s prozatímním vývojem sezony?
Samozřejmě by to mohlo být mnohem lepší, určitě jsme po šesti zápasech počítali s více jak čtyřmi body. Je to ale teprve začátek sezony, prozatím se nic moc neděje. Asi je to už ohrané, ale chce to víc štěstí, příležitosti ke gólům máme. Také bychom měli doma více zabrat, body z vlastního ledu nemůžeme rozdávat tak snadno. Z každé prohry se ale můžeme ještě poučit, od toho jsou počáteční zápasy sezony.

Chyba je tedy v nedostatku střeleckého štěstí?
Ne jen v tom, občas když už můžeme vstřelit gól, tak vymýšlíme zbytečné komplikace, kterými si sami znesnadňujeme hru. Nesmíme z toho dělat takovou vědu.

Co naopak se vám daří?
V poslední době nám začínají jít přesilovky. Na všem ale musíme ještě pracovat.

Máte za sebou šest utkání, který tým na vás působil jako silný a který jako slabší?
Na to je ještě příliš brzy.

Jak jste spokojen v útočné lajně s Adamem Havlíkem a Janem Lattnerem?
S Adamem spolu hrajeme už delší čas, tam je spolupráce naprosto bez problémů. S Laťasem je to taky dobré, je to hráč se skvělým tahem dopředu, šikovný na puku. Daří se nám i střelecky, naše hra snad divákem baví.

Jste teď nejproduktivnějším hráčem mužstva, vyvíjíte na sebe zvlášť tlak?
Spíš jsem rád, že nám to funguje všem. Teď po čtyřicítce už to nemůžu moc hnát, to ale neznamená, že do toho nedávám vše. Chce to samozřejmě nahnat více týmových bodů, s úspěchy týmu přijdou i ty individuální. Před sezonou jsme si dali cíl, a to boj o medaile. To chceme splnit. Zatím jsme na začátku sezony, musíme začít vyhrávat a s tím se budou zlepšovat i osobní statistiky.