Nic světoborného nepředvádíme, ví Vladimír Říha

Rozhovory
ÚT 6. 9. 2011
<em>Znojmo</em> - Cílem bylo vítězství a zvednutí sebevědomí pár dní před startem ligové soutěže, místo toho mají Orli v kabině o čem přemýšlet. Utkání proti německému soupeři Lausitzer Füchse se jim nevydařilo a i přes herní převahu prohráli 2:3. „Naše výkony jsou jako na houpačce. Nedokážeme v zápasech prodat to, co máme natrénováno,“ přemítá Vladimír Říha, autor jednoho ze dvou znojemských gólů.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Jak byste zhodnotil nevydařené utkání s celkem z Weißwasseru?
První třetinu jsme sice měli optickou převahu, ale nedali jsme góly, ty oni dali. Zápas se pak podle toho odvíjel. Když proti takovým soupeřům nedáte gól, oni se chytnou. Hráli vyloženě chytře a počkali si na naše chyby, chodili do přečíslení a využili toho.

Neublížilo vám trochu dlouhé čekání na začátek duelu?
Oba týmy to měly stejné, na to se vymlouvat nejde. To je blbost.

Jaké se osobně cítíte pár dní před startem soutěže?
Myslím si, že natrénováno máme dobře, ale bohužel to nedokážeme prodat v zápasech. Možná na nás trochu leží i taková deka.

Po minulém zápase s Fehérvárem ale z kabiny zněla spokojenost. Z čeho ta deka je?
Nevím. Naše výkony jsou jako na houpačce. Jednou hrajeme dobře, jednou špatně. Nic světoborného zatím nepředvádíme a k loňské sezóně to má hodně daleko. Musíme se zlepšit, i když na to není moc času.

První utkání EBEL hrajete v Záhřebu, dá se očekávat bouřlivá kulisa i náročná cesta. Jak vstup do ligy vidíte vy?
Cestu už jsme si zkusili při zápase v Jesenici, vymlouvat se na ni je blbost. Co se atmosféry týče, já už takové návštěvy zažil. Kluci asi ne, ale jednou to musí zažít všichni a lidi v hledišti nás nemůžou položit. Položit nás můžou jedině vlastní chyby a špatný výkon, tak jako třeba teď.