Nohy se mi neklepou

Aktuální zprávy
NE 10. 3. 2002
Ve svých sedmadvaceti letech poprvé naskočil do extraligy a hned rovnýma nohama do nejdůležitější části sezóny. Obránce <b>Aleš Křetínský</b> má ale dostatek odvahy na to, aby svou roli zvládl.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024 "Určitě se mně nerozklepou kolena, vždyť na tuhle šanci jsem čekal od pěti let, co hraji hokej. A že to vyšlo zrovna na play off, to jsem jenom rád, každý zápas je rozhodující a ukáže se, co v každém je," vyvracel teorie o malé odvaze Aleš Křetinský. "Tři zápasy na konci základní části mi pomohly, abych si zvykl na extraligu a myslím, že teď už mi to nedělá problémy," dodal.

Se svými výkony však zatím spokojen není. "Hráč nemůže být se sebou nikdy spokojen, to by byl jeho konec. Ale snad jsou se mnou trenéři spokojeni a hraji to, co ode mne čekají," vyslouvil Aleš Křetínský domněnku. Z pozice nezávislého pozorovatele se se svou rolí extraligového beka opravdu sžil rychle a vůbec není poznat, že dosud proháněl pouze prvoligové útočníky.

V dnešním zápase si Aleš Křetínský zahrál opravdu hodně minut, v závěru Orli dohrávali na pět obránců a v navíc oslabení ubírala hodně sil. "Oslabení, stejně jako všechny ostatní důležité herní činnosti trénujeme, a snad proto nám vycházela. Přesilovky byly určitě rozhodující, ale v zápasech play off jsou rozhodující všechny aspekty hry, každý puk může rozhodnout. Dneska nás výborně podržel Olda Svoboda a měli jsme i štěstí."

I přes vítězství na ledě Zlína si Aleš Křetínský nemyslí, že by byli Orli ve velké psychické výhodě: "Před začátkem play off jsme si řekli, že bychom tu chtěli jednou vyhrát, ale i když se nám to splnilo, tak bych to nepřeceňoval. Zápasy jsou vyrovnané a třeba nás bude to, jak nás budou skvělí znojemští fanoušci hnát dopředu, trochu svazovat." Za všechny ale slíbil, že o postup se porvou a dají do hry všechny síly: "Mě osobně se tímto splnil sen, ale určitě bych ještě nechtěl končit. Chceme to dotáhnout co nejdál!"