Nová sezóna EBYSL je tu

Juniorský hokej
ÚT 3. 9. 2013
<em>Znojmo</em> - Po loňské úspěšně premiéře se i v letošním roce znojemští hokejisté dočkají účasti v mezinárodní Erste Bank Young Stars League. Do vypjatých bojů o putovní pohár se tedy pustí celkem třináct ambiciózních celků z Rakouska, Maďarska, Slovinska a České republiky. Druhý ročník soutěže startuje ve středu 4. září v 17:30, kdy Orli sehrají na domácím ledě první utkání proti LA Stars Prep.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

V minulém ročníku se Slovinci mohli pyšnit dvěma zástupci v lize. V sezóně 2013/2014 tomu tak ale nebude. HD Mladi Jesenice se rozhodla vstoupit do INL (Inter-National League), kde si zahraje spolu s rakouskými, italskými a slovinskými týmy. V soutěži už se také neobjeví druhý zástupce z hokejové akademie v St. Pöltenu a chorvatský Záhřeb.

Orlům se naopak nově představí dva maďarští zástupci MAC Budapešť a UTE Budapešť (Újpesti).

Co se týče herního systému, kluby budou rozděleny do dvou skupin. Junioři si za výhru nad soupeřem připíší do tabulky celé tři body. V případě, že základní hrací doba o vítězi nerozhodne, každý z celků obdrží jeden bod a o jednom bonusovém bodíku se rozhodne v prodloužení či samostatných nájezdech.

Po 36 zápasech základní části přijde na řadu nadstavba. Po ní se proti sobě v semifinále postaví dva nejlepší celky z obou skupin (A1 x B2, A2 x B1). Ve finále pak tým s větším počtem bodů získá domácí výhodu. Semifinále i finále se hrají na dvě vítězná utkání.

Skupina A

EC VSV, EC Red Bull Salzburg, EC-KAC, SPG LLZ Stmk Süd/Graz 99ers, Olimpija Ljubljana Juniors, HC TWK Innsbruck "die Haie".

Skupina B

LA Stars Prep, EHC Black Wings Linz, Vienna Capitals Silver, HC Orli Znojmo, SAPA Fehervar AV19, MAC Budapest, Ujpesti TE.

⇒  Trenér znojemské juniorky se na sezónu velmi těší

„Už aby sezóna začala, pak konečně uvidíme, jak na tom skutečně jsme. Poslední tréninky před startem ligové sezony jsme se pokoušeli propracovat naši defenzivní činnost, pilovali jsme také přesilovky," pochvaluje si před začátkem nového ročníku trenér juniorů Kučírek. „Na soupisce jsou kromě čtyř, pěti kluků jen Znojmáci, takže teď alespoň skutečně prověříme sílu znojemské hokejové mládeže," dodává.

Kapitánem týmu pro letošní rok bude Michal Theimer a jeho zástupci se stanou Lukáš Nováček a Marek Špaček.

Hlavní kouč má ale obavy, jak se Orlům bude dařit proti nejsilnějším soupeřům. „První zápas hrajeme se St. Pöltenem a hned na druhé utkání odjíždíme do maďarského Fehérváru, který loni ligu vyhrál. To bude pro nás hned ostrá zkouška."