Nové tváře Orlů 2003/2004 VIII.

Rozhovory
ÚT 24. 6. 2003
Z n o j m o - Odchovanec píseckého hokeje <b>Roman Němeček</b> se již loni představil ve znojemském dresu společně v obranné dvojici s Alešem Křetinským. Smlouvu se znojemským týmem uzavřel třiadvacetiletý obránce na tři roky s tím, že pokud by nehrál, byl by uvolňován na hostování do Písku.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku Jak vás osud zavál z Písku do Znojma?
O Vánocích se mi ozval pan Dočekal, jestli bych tady nechtěl hrát, tak jsem tady byl na zkoušku, potom mi nabídli smlouvu na tři roky a já ji podepsal. Teď se uvidí, co bude dál.

Pocházíte z Písku? Kdy a kdo vás nasměroval k hokeji?
Narodil jsem se v Písku, kde jsem začal hrát hokej v době, když jsem ještě chodil do školky, společně se starším bratrem, který mě tak k hokeji vlastně přivedl. Brácha pak skončil s hokejem, protože měl úraz. Rodiče se nikdy sportu nevěnovali, ale podporují mě a jezdí se na mě dívat.

Dosud jste hrál jenom v Písku?
Jednu sezónu v dorostu jsem hrál na Kladně. Byla to extraliga a potom i v Písku jsem hrál extraligu dorostu a juniorů. Ve dvaceti jsem začal hrát za muže.

Byla to pro vás velká změna, když jste nastoupil v extraligových zápasech?
Myslel jsem, že to bude horší. Kluci mi hodně pomohli. Nebyl to tak obrovský skok, jak jsem si myslel.

Znal jste se s někým ze znojemského týmu?
Znal jsem Vencu Benáka, který hrál v Písku a z Kladna s Milanem Tomanem. V obraně jsme spolu nikdy nehráli.

Jste svobodný, ženatý či zadaný?
Jsem svobodný, mám přítelkyni. Bydlet tady se mnou nebude, protože se chystá studovat vysokou školu.

Vy jste stihl nějakou školu vystudovat?
Mám pětiletého obchodníka s maturitou. Je to něco podobného jako obchodní akademie.

To musíte umět psát na stroji?
Uměl jsem, ale už asi moc ne. Spíš bych asi jen datloval.

Ve volných chvílích asi teda na stroji nepíšete. Děláte něco jiného?
Hraji rád počítačové hry a baví mě motat se kolem aut.

Jaké máte auto? Jezdíte rychle?
Mám zelené VW Vento. Jezdím pomalu, opatrně.

Tak to aspoň ušetříte na pokutách?
No, tady ve Znojmě jsem dostal pokutu za to, že jsem vjel do města bez zaplacení poplatku za vjezd. Nevěděl jsem, že se to platí. A pak jsem dostal botičku za to, že jsem stál v blokovém čištění.

Jak myslíte, že se prosadíte do týmu?
Budu se snažit prosadit, abych hrál. Bude to těžký… Ale to se všechno uvidí.