Nový ročník extraligy za dveřmi

Aktuální zprávy
ČT 5. 9. 2002
Z n o j m o - Vedení znojemského klubu představilo na středeční tiskové konferenci své plány před vstupem do své čtvrté extraligové sezóny. K budoucnosti spolupráce se znojemským hokejem se vyjádřili také zástupci dvou nejvýznamnějších partnerů klubu - Jihomoravské energetiky a města Znojma.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Znojemský klub vstupuje do čtvrté sezóny mezi českou elitou. Po prvním nováčkovském ročníku, kdy byla hlavním cílem záchrana v nejvyšší soutěži, vždy zástupci klubu deklarovali jako hlavní cíl postup do vyřazovacích bojů. Umístění do osmého místa po základní části je hlavním cílem i letos. "Začínáme být pověstní tím, že ať už baráže nebo play off, vše hrajeme na sedm zápasů. Nejdříve se však musíme do play off probojovat, potom se uvidí," vzpomenul prezident klubu Jaroslav Vlasák nervy drásající série posledních let. "Doufám, že hokej ve Znojmě bude všem přinášet radost a příjemné zážitky. Přeji všem do nové sezóny hodně štěstí," přidal přání Jaroslav Vlasák.

Letos na jaře vstoupila jako hlavní partner do znojemského klubu akciová společnost Jihomoravská energetika. Výsledky dosavadní práce a výhled do budoucna přidal ředitel prodeje JME pan Lubomír Bauer. "Dosavadní spolupráci bych hodnotil jako dobrou. V nejbližší době nás čeká další fáze otevírání trhu s elektřinou spojená s konkurenčním bojem a naše společnost se prostřednictvím znojemského hokeje snaží o další zviditelnění na trhu, což se zatím daří velmi dobře." I budoucnost spolupráce je podle zástupce JME optimistická: "Fanoušci si jistě všimnou, že na dresech Orlů kromě loga JME přibylo také logo společnosti E.ON, což je velký německý energetický koncern a významný akcionář JME. Doufáme, že další prohloubení spolupráce se znojemským hokejem bude prospěšné pro obě strany." Jako významný fakt pan Bauer uvedl skutečnost, že Jihomoravská energetika zaznamenala na své aktivity ve znojemském hokeji pouze pozitivní ohlasy. "Ani od zákazníků, akcionářů nebo zaměstnanců, nikde se neobjevil žádný negativní ohlas. Vzhledem k tomu, že k podobné spolupráci jsme přikročili poprvé, je pro nás toto velmi důležité," uvedl doslova. "Proto nevidím důvod, proč by naše spolupráce nemohla dále pokračovat. Přeji znojemským hokejistům, aby v té letošní sezóně dopadli ještě lépe než v té loňské," dodal.

Starosta města Znojma pan Balík zase vyzdvihl roli, kterou hraje klub v prevenci rizikových faktorů. "Je pro nás velmi potěšitelné, že tím, jak se ve městě zvedl zájem o hokej, dostává naše mládež nové pozitivní vzory. Stačí se projít po sídlišti, ti mladí kluci tam hrají hokej a hrají si na Puchery a Uramy, což je mnohem lepší, než kdyby podléhali nějakým drogovým svodům. Nezanedbatelné je taky množství mladých hokejistů v klubu, kteří tráví volný čas sportem, a to je jen dobře," řekl první muž znojemské radnice. Poté vyzdvihl také zásluhu hokeje na zviditelnění města v rámci republiky. "Úspěchy hokejistů dělají městu Znojmu dobré jméno, což jsme dříve neznali. Cením si také toho, že celá naše spolupráce je bezproblémová a vysoce transparentní," dodal.

Ke sportovním cílům se vyjádřili manažer Rostislav Dočekal a trenér Miloslav Hořava. Nový kouč Orlů si pochvaloval průběh přípravy, nechtěl ji však příliš hodnotit: "Nemohu říct, zda byla dobrá nebo špatná, to se ukáže až v soutěži. Pro nás je důležité, že jsme si splnili, co jsme si předsevzali, tedy především úspěch v poháru, což by týmu mělo zvednout sebevědomí. V současné době máme s výjimkou Cisára kádr v pořádku a připravený na ligu. Nechtěl bych nijak vyzdvihovat jednotlivé posily, každý z těchto hráčů přispěl svou měrou do týmu a jsou na stejné startovací pozici." Rostislav Dočekal vyjádřil spokojenost s obměnou kádru: "Získali jsme hráče na ty posty, kde jsme potřebovali. V současné době jsme pustili dva hráče na hostování do Třebíče, ostatní mohou ještě nastupovat za juniorku, připadně budeme využívat možnost střídavých startů." Oba také potvrdili slova prezidenta Vlasáka, že základním cílem je postup do play off. "Tento tým po minulých výsledcích ani nižší cíle mít nemůže," konstatoval Hořava.

Znojemský klub samozřejmě myslí také na své fanoušky, kteří patří k nejlepším v republice. Dílčích úprav dostála velkoplošná projekce na zimním stadionu, která si ke konci loňského ročníku rychle získala oblibu. S vedením extraligy byly dořešeny všechny detaily ohledně opakování záznamů, lepší obraz by mělo přinést zatemnění stěny za projekčním plátnem. "Dále byly upraveny prostory pro VIP a pro rodinné příslušníky hráčů. V příštím roce plánujeme další stavební úpravy na stadionu, zlepšit by se mělo zejména zázemí fanoušků," uvedl k novinkám obchodní manažer Orlů Roman Kaňkovský. "Se začátkem extraligy také přinášíme novou kolekci suvenýrů. Seznam obsahuje několik desítek položek, od nejlevnějších až po ty opravdu exkluzivní. Doufáme, že se budou fanouškům líbit a že si vybere opravdu každý," dodal. Znojemský klub také na tiskové konferenci představil audiovizuální znělku, která bude vítat Orly na ledě. "Doufáme, že se na všechny novinky přijdou fanoušci na první extraligový zápas podívat," pozval všechny na start nové sezóny Roman Kaňkovský.