O návrat na vítěznou vlnu proti Dornbirnu

SO 11. 10. 2014
Po páteční nešťastné porážce v Grazu prahnou znojemští hokejisté znovu po bodech. V nedělním střetnutí na jihu Moravy bude jejich soupeřem od 17:30 Dornbirn, nepříjemný soupeř ze západu Rakouska. Přijďte podpořit Orly v cestě za vítězstvím a užijte si pivo za pouhých 10 Kč!
» Hvězda soupeře
Tvrdý kanadský bek Garnet Exelby má na svém kontě přes 400 utkání v NHL za Atlantu a Toronto. Letošní sezóna je jeho první v Evropě.

Dornbirn prožil povedenou loňskou sezónu. Po těžkém nováčkovském ročníku v EBEL dokázal o rok později překvapit, v nadstavbové skupině vyřadil favorizovanější rivaly a vůbec poprvé v historii si zahrál play-off. V něm proti pozdějšímu finalistovi ze Salzburgu dokonce vedl 2:0 na zápasy, nakonec však vypadl. Opory Buldoků se rozutekly pryč, a tak kanadský kouč Dave MacQueen skládal pro letošek hodně obměněný tým.

Ten má po prvním měsíci sezóny jasný problém - střílení gólů. Dornbirn v prvních osmi utkáních vsítil jen 11 gólů, což je žalostně málo. V této bilanci je nejhorší v celé lize. Štěstí nemá ani mezi tyčemi, jednička Mike Murphy se záhy zranil, a tak stabilní dvojku Davida Madlenera doplnil před pár dny na zkoušku ze zámořské AHL 31-letý Kanaďan Nathan Lawson.

Silnou stránku Dornbirnu hledejme v obraně. Garnet Exelby odehrál přes 400 utkání v NHL, Jonathan D´Aversa patří mezi nejofenzivnější obránce v lize a Andy Sertich se svou dělovou střelou v přesilovce strašil gólmany EBEL už v dresech Záhřebu a Fehérváru.

Přes to všechno je Znojmo v zápase jasným favoritem. Tým je v dobré pohodě, po třech vítězstvích v řadě sahal po bodech i na neoblíbeném ledě Grazu, kde prohrál brankou v samotném závěru. Orlům se navíc proti Buldokům daří, prohráli dosud jen jedinkrát. Bylo to sice právě v posledním měření sil na znojemském ledě (2:6), výrazně aktivní skóre však dává tušit, že cokoliv jiného než dvoubodová výhra by bylo zklamáním.

Zdravotní problémy mají kapitán Jiří Beroun, Ondřej Fiala i obránce Richard Pavlikovský, jejichž start je nejistý.

Partnerem nedělního utkání je pivovar Zubr, který v rámci ZUBR GAME bude po celý zápas nabízet pivo za pouhých 10 Kč. Přijďte si užít nedělní večer s hokejem a podpořte Orly v cestě za vítězstvím!

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
10 8 1 1 0 46:23

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo Dornbirner Eishockey Club
pozice v tabulce 6. 11.
body 8 6
aktuální forma Graz - Znojmo 4:3
Znojmo - Linz 6:3
Salzburg - Znojmo 4:5
Fehérvár - Dornbirn 4:3
Dornbirn - Villach 3:2
Klagenfurt - Dornbirn 2:0
nejproduktivnější hráč Peter Pucher, 13 bodů (3 + 10) James Arniel, 6 bodů (5 + 1)
nejproduktivnější obránce Jakub Grof, 9 bodů (1 + 8) Andy Sertich, 4 body (0 + 4)
brankáři Patrik Nechvátal (92,6 %) David Madlener (92,6 %)
využití přesilovek 29,79 % 19,51 %
úspěšnost oslabení 73,47 % 81,40 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: #2 Igor Dremelj, #3 Ladislav Smetana
Čároví rozhodčí: #69 Timo Ettlmayr, #79 Tobias Wassmer

Sestavy z posledních zápasů

Tomek – Sova, Bořuta, Nemčík, Bača, Štach, Grof, Klimíček – Lattner, Šeda, Číp – Podešva, Pucher, Havlík – Tomas, Rehuš, Rosa – Špaček, Bartoš, Abdul.
Madlener – Exelby, D´Aversa, Magnan-Grenier, Sertich, Lembacher, Jeitziner, Samardzic – Bohmbach, Arniel, Di Benedetto – D´Alvise, Miller, Grabher Meier – Petrik, Mairitsch, Desbiens – Häußle, Feichtner, Putnik.