O pohárové finále budou Orli bojovat ve Varech

ST 27. 8. 2008
<em>Znojmo</em> - Znojemští hokejisté si účast v semifinále Tipsport Cupu vybojovali s plným bodovým ziskem ve skupině, když dokázali porazit Mountfield, Vrchlabí, Plzeň a nakonec i Slavii. V boji o finále se střetnou s Karlovými Vary, které si účast v semifinále zajistily vítězstvím nad Litvínovem, s nímž se utkaly v přímém souboji o postup. Semifinálové utkání je na programu ve čtvrtek od 18:00 a vysílat jej bude ČT4 Sport.

Energie bude opět usilovat o finálovou účast v poháru, kterou v minulém ročníku zakončila porážkou 2:3 po samostatných nájezdech proti Pardubicím. Letos prohrála ve skupině pouze 2:3 po nájezdech na Kladně a ve zbylých zápasech s Chomutovem, Ústím a Litvínovem odcházela z ledu vítězně.

Karlovarští hokejisté završili uplynulou sezónu stejně jako ji začali, jelikož po druhé příčce v Tipsport Hockey Cupu skončili na druhém místě i v extralize, když ve finále nestačili na Slavii. Západočeši se poprvé v historii probojovali mezi závěrečnou osmičku a postupně na jejich hokejkách skončil ve čtvrtfinále Litvínov a následně v semifinále českobudějovický Mountfield, jenž byl vítězem základní části.

foto
Nejproduktivnější hráč proti Karlovým Varům v loňské sezóně - kapitán Radim Bičánek.

Ve vzájemných zápasech se Orlům příliš nedařilo. V prvním utkání si sice přivezli bod za porážku 1:2 v prodloužení, ovšem domácí utkání prohráli 2:4 a opět neuspěli ani na karlovarském ledě, kde podlehli 1:3. Reputaci si napravili až při posledním měření sil, když v Hostan aréně zvítězili 4:3. Nejvíce se proti Energii vedlo Radimu Bičánkovi, který vsítil dvě branky a přidal stejný počet asistencí.

Josef Paleček, hlavní trenér Varů, bude nejvíce spoléhat na služby dvou urostlých útočníků Perta Kumstáta a Václava Skuhravého, kteří v uplynulém ročníku extraligy zaznamenali 32 a 31 bodů v základní části. Společně s Jaroslavem Kristkem byli také strůjci úspěchu v play off. Oporou mužstva je i brankář Lukáš Mensator, jenž se pevně usadil na pozici jedničky mezi třemi tyčemi.

Sestavy z posledního pohárového utkání

HC ZNOJEMŠTÍ ORLI: Trvaj - Švrček, Tesařík, Chvátal, Rýgl, Mojžíš, Kotaška, Mrázek, Štach - Selingr, Dopita, Erat, Havlík, Haman, Svoboda, Procházka, Růžička, Beroun, Bartek, Kucharczyk, Čachotský

HC ENERGIE KARLOVY VARY: Mensator - Dobroň, Duben, Černý, Řezníček, Grof, Němec, Prošek, Hanzlík - Zucker, Košťál, Kristek, Dej, Kuběna, Kumstát, Skuhravý, Melenovský, Pech, Procházka, Skladaný, Bílek

Druhé semifinále Tipsport Hockey Cupu